Grandmaster

Grandmaster

Jeff Goldblum Sezóny 2 2017 - 2017


Vládce Sakaaru, který je fascinován gladiátorskými zápasy.

Informace

Celé jméno: En Dwi Gast
Výška: 2,16 m
Váha: 109 kg
Barva očí: hnědá (v komiksech rudá)
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Roy Thomas, John Buscema
Představitel: Jeff Goldblum
Poprvé se objevil v:
Avengers #69 (říjen 1969)

Filmy

O Grandmasterovi

Je jednou z nejstarších žijících bytostí, které ve vesmíru vznikly hned po velkém třesku. Díky tomu je členem „Elders of the Universe“, skupiny složené ze zástupců prvních ras. Svými hrami se snažil obelstít mnoho mocných bytostí, jako jsou Smrt nebo Kang Dobyvatel. Bývá často viděn po boku Sběratele, člena stejné skupiny, ze kterého udělalo filmové univerzum jeho bratra.

Mezi jeho nepřátele patří Smrt, Galactus, In-Betweener, Silver Surfer, Songbird nebo Thanos.

Komiksy

Pravý původ Grandmastera je kvůli jeho stáří ztracen v minulosti, jediné co víme je, že pochází z prvních ras v galaxii. Jako každý člen Elders of the Universe má nějakou obsesi, tou jeho je hraní her. Dlouhá léta hledal různé bytosti, které vyzýval nebo je vhodil do svých bojišť, pokaždé však zvítězil. Své soupeře hledal také v jiných vesmírech i stoletích. Vyzval například Kanga, kterému dal rok na přípravu. Kang si na pomoc přivolal Avengers, kteří mu pomohli zvítězit. Jelikož bylo však první kolo soutěže neúplné, dostal Kang pouze polovinu odměny, schopnost brát život.

Když o nějakou dobu později zemřel Sběratel, vyzval smrt, aby jej přivedla zpět k životu. Uspořádal proto „Contest of Champions“, velké hry, které byly také prvním velkým komiksovým crossoverem. Grandmaster samozřejmě vyhrál a Sběratel ožil. En Dwi Gast později získal Kámen mysli, pro který si samozřejmě přišel Thanos. Grandmaster jej vyzval a podváděl, což udělal i Thanos, který zvítězil.

Jednoho dne vyzval také Krona ze světa DC. Oba hráči proti sobě postavily hrdiny ze svého vesmíru, tedy Avengers a Justice League. Grandmaster proti sobě postavil také mnoho týmů jako Squadron Sinister a Thunferbolts nebo Defenders a Offenders. Později uspořádal další velké hry, které vypukly po poslední destrukci vesmíru.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách se Grandmaster objevil v seriálech Fantastic Four: World's Greatest Heroes, The Super Hero Squad Show a seriálech z Disneyho animovaného univerza. Cameo měl poté v animovaném filmu Planet Hulk. Na poli videoher jste se s ním mohli setkat v Marvel Super Hero Squad: The Infinity Gauntlet, Marvel Super Heroes 3D: The Grandmaster Challenge a v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Ve světě Marvel Cinematic Universe nahrazuje Grandmaster Rudého krále coby vůdce Sakaaru, planety s obrovskou arénou. Jeho zápasníky byli například Ares, Beta Ray Bill nebo Man-Thing, načež se na jeho prahu objevili Thor a Hulk. Gradmaster měl také cameo v druhém dílu Strážců Galaxie, kde se objevil v závěrečných titulcích.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics