Hogun

Hogun

Tadanobu Asano Sezóny 3 2011 - 2017


Člen Válečnické trojky, který je vybaven smrtícím palcátem a stejně smrtícími pěstmi.

Informace

Celé jméno: Hogun
Výška: 1,95 m
Váha: 304 kg
Barva očí: modrošedá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Tadanobu Asano
Poprvé se objevil v:
Journey into Mystery #119 (srpen 1965)

Filmy

O Hogunovi

Hogun je členem Válečnické trojky, který brání Asgard a zbylých osm říší před vnějšími hrozbami. V boji používá palcát Hridgandr, který je přímo smrtící. Je také excelentním bojovníkem v pěstním souboji a skvělým jezdcem na koni. Zatímco v komiksech pocházel ze zemí v Asgardské říši, filmový Hogun se narodil ve Vanaheimu.

Mezi jeho nepřátele patří Ares, Ego, Fenris, Kurse, Loki nebo Thorův klon Ragnarok.

Komiksy

Již od mládí je Thorovým přítelem a zažil s ním mnoho dobrodružství. Narodil se sice v Asgardu, ale v dalekých zemích, které dobyl Mogul z magické hory. Tento šílený vladař udělal z Hogunovy rodné země pustinu a pozabíjel jeho předky. Nějakou dobu se cvičil u kameníků, poté se připojil k Válečnické trojce. Spolu s Thorem například bojoval proti draku Fafnirovi nebo proti Mogulovi, který zdevastoval jeho kraj.

Utkal se také se Silver Surferem, Surturem nebo Mephistem. Spolu s Volstaggem později adoptoval dva pozemské chlapce, Kevina a Micka. Hogun si brzy uvědomil, že chlapci potřebují něco víc, aby mohli vyrůstat v Asgardu, tak jim dal porci jablek z Idunnu, která jim dala dlouhověkost a sílu. Když byl Asgard zničen a jeho obyvatelé se reinkarnovali, byla Hogunova duše společně s ostatními členy trojky přenesena do tří afrických bojovníků, kde je také Thor nalezl. Později bránil Asgard před Normanem Osbornem.

Filmy, seriály a další média

První roli na televizních obrazovkách dostal v seriálu The Super Hero Squad Show. Později se objevil také v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa nebo seriálech z Disneyho animovaného univerza. Roli měl také ve dvou animovaných filmech jménem Hulk Vs. a Thor: Tales of Asgard. Zahrát jste si za něj mohli v Marvel: Avengers Alliance a LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Vanirský válečník Hogun trávil spoustu času s asgarďany, kteří jej přijali mezi sebe. Později se přidal k Válečnické trojce, která se s Thorem vydala například do Jotunheimu. Mraziví obři z této říše totiž pronikli do Asgardu a lidé vyžadovali odpovědi. S touto akcí však nesouhlasil Odin, který Thora vyhostil, a Válečnická trojka začala brzy jednat. Skupina zjistila, že za vším stojí Loki a vydali se Thorovi na pomoc.

Na Zemi se utkali s Destroyerem, kterého zde vyslal Loki, a po jeho útoku na New York museli zjednat pořádek v devíti říších. Po bitvě o Vanaheim zůstal Hogun se svými lidmi a postaral se o jejich bezpečí. Brzy však nastala konvergence a Vanaheimem proletěly dvě stíhačky, které odpálily rakety. Hogun byl této události svědkem.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics