J. Jonah Jameson

J. Jonah Jameson

J.K. Simmons Sezóny 2 2019 - 2021


Šéfredaktor Daily Bugle, který ve svých článcích zbrojí proti Spider-Manovi a netají se tím, že ho nemá rád.

Jeden z nejznámějších a nejvlivnějších mužů, který má vliv na Daily Bugle. Není žádným tajemstvím, že Jameson nemá v lásce Spider-Mana, i když pomáhá nejen celému New Yorku, ale také zachraňuje svět. Jameson zkrátka nikdy nemohl přijít pavoučímu muži na chuť, a tak proti němu neustále zbrojí ve svých palčivých článcích v Daily Bugle.

Je to také on, kdo odhalí Spider-Manovu identitu celému světu, čímž se dostane Peter Parker do velkých potíží. J. Jonah Jameson a tato reinkarnace není ovšem jediná, se kterou jsme se kdy setkali. V jednom z jiných vesmírů jsme potkali taktéž J. Jonaha Jamesona s úplně stejnou tváří, kde taktéž Jameson Spider-Mana nesnášel a zbrojil proti němu.

Tam, v onom jiném vesmíru, Jameson ale sem tam dokázal uznat, když město potřebovalo zachránit. Právě v boji s Doctorem Octopusem Jameson přiznal, že New York potřebuje svého Spider-Mana. Jakmile ale Parker na sebe kostým po delší pauze opět navlékl, Jameson přepnul do svého klasického módu a okamžitě začal zbrojit proti pavoučímu muži.