Kaecilius

Kaecilius

Mads Mikkelsen Sezóny 1 2016 - 2016


Zrádný čaroděj, který chtěl s pomocí Dormammu dosáhnout nesmrtelnosti.

Informace

Celé jméno: Kaecilius
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: šedá
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitel: Mads Mikkelsen
Poprvé se objevil v:
Strange Tales #130 (březen 1965)

Filmy

O Kaeciliovi

Přestože je Kaecilius padouchem ve filmu i komiksech, jeho postavení se zásadně liší. Filmový Kaecilius nám je představen jako velký mistr, který zradil řád, aby mohl s pomocí Dormammua dosáhnout nesmrtelnosti. Navíc měl skupinu následovníků, kteří za něj byli ochotni položit život. Komiksový Kaecilius je naopak poskokem Barona Morda, který mu mnohdy dělá jenom poslíčka a v komiksech se vyskytoval minimálně.

Mezi jeho nepřátele patří Doctor Strange, Prastará, Wong nebo Daniel Drumm.

Komiksy

Kaecilius byl učedníkem Barona Morda, který občas sloužil jako jeho polní agent nebo poslíček. Věrný Kaecilius doprovázel Morda do Kamar-Taj, kde se pokoušeli unést Prastarého. Mise však byla neúspěšná a Yao s pomocí Doctora Strange unikl. Kaecilius proto najal skupinu pašeráků z Hong Kongu, aby Strange nalezli.

Strange byl nakonec spatřen v Anglii v sídle Anthonyho Baskervilla, kam jej také Mordo poslal. Ještě před cestou nad ním získal mentální kontrolu, aby mu umožnil používat moc od Dormammu. Strange a Kaecilius se utkali a dobrý čaroděj samozřejmě zvítězil. Kaecilius nakonec akorát kontaktoval svého mistra, že detekoval Strangeovo kouzlo v chrámu Aged Genghise.

Filmy, seriály a další média

Kaecilia s filmovou podobou jste mohli spatřit v mobilních hrách Marvel: Future Fight, Marvel Avengers Academy a Marvel Puzzle Quest. V žádných dalších projektech se jinak dosud neobjevil.

Marvel Cinematic Universe

Kaecilius žil se svou ženou Adriou poklidný život v Dánsku, i když se museli vyrovnávat se smrtí jejich syna. Jednoho dne však i Adria zemřela a z Kaecilia se stal zlomený muž. Časem však potkal Karla Morda, který jej představil Prastaré. Spolu s ní našel odpovědi na své otázky a připojil se k Mistrům mystických umění. Časem však zjistil, že před ním Prastará skrývala tajemství nesmrtelnosti a řád opustil.

Se svými učedníky ukradl stránku z knihy, popravil knihovníka a začal připravovat rituál pro příchod Dormammu. S pomocí svých žáků se mu podařilo dobýt dvě ze tří svatyní, které chránily náš svět před vnějšími hrozbami. Kaecilius také dokázal porazit Prastarou, jež se ze svých zranění nevzpamatovala a umřela na operačním stole. Kaecilia nakonec porazil Strange s pomocí Kamene času a několika pokusů vyjednávání s Dormammu.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!