Lizard

Lizard

Rhys Ifans Sezóny 1 2021 - 2021


Doktor Curt Connors celý život zasvětil zkoumáním regenerace buněk. To ovšem mělo za následek proměnění v obrovského ještěra.

Ve skutečnosti doktor Curt Connors, který pracoval pro Oscorp. Tam ovšem nebyl nejšťastnější a práce, na které pracoval s Richardem Parkerem, se mu nedařila dotáhnout do úspěšného konce. Až Peter, který doplní otcův vzorec z jeho zápisků, dá Connorsovi klíč k regeneraci buněk. Connors aplikuje sérum na sobě, což zapříčiní, že mu sice doroste chybějící končetina, ovšem za velkou cenu.

Connors se následně promění v obrovského Lizarda. Ten ostatně dojde k závěru, že lidstvo je připravené na další stupeň evoluce. Pokusí se tedy proměnit celé obyvatelstvo New Yorku na ještěry. Na poslední chvíli mu v tom ale zabrání Spider-Man a Connorse dopadne. Ten si následně odpykává svůj trest ve vězení, kde malinko procitne a uvědomuje si, co provedl.

Do našeho vesmíru se Lizard dostává, když Doctor Strange pokazí kouzlo, aby všichni lidé na planetě zapomněli, že Peter Parker je Spider-Man. Lizard jako jediný z navrátilců může být ovšem v klidu – v boji se Spider-Manem nezemřel. Nicméně i tak bojuje o své místo na scéně a utká se se všemi Spider-Many.