Lucian

Lucian

Scott Adkins Sezóny 1 2016 - 2016


Jeden z Kaeciliových následovníků, který mu měl pomoci přivést na Zemi Dormammu.

Informace

Celé jméno: Lucian Aster
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Peter David, Kevin Maguire
Představitel: Scott Adkins
Poprvé se objevil v:
Incredible Hulk Annual #18 (červenec 1992)

Filmy

O Lucianovi

V komiksech se Lucian objevil jen ve čtyřech číslech a šlo o věrného spojence Shanzara, Sorcerer Supreme z jiné dimenze. Je autorem knihy Spelling Made Easy, jejíž čtení vás promění v démony. Lucian s Shanzarem společně vyvolali také Wild One, mocného démona, kterého však nedokázali kontrolovat a uvědomili si to, až když bylo pozdě. Aby mohl být Wild One zastaven, Lucian obětoval svůj život.

Marvel Cinematic Universe

Lucian byl vycvičen Mistry mystických umění v Kamar-Taj, kde se také stal členem Kaeciliových Zaelotů. Společně se snažili naučit se kouzla, která před nimi Prastará skrývala, takže zabili knihovníka a ukradli stránku ze zakázané knihy. Během rituálu se spojili s Dormammu, který jim dal moc, načež začali připravovat jeho příchod na Zemi. K tomu bylo potřeba zničit tři svatyně, které bránily v útoku magických sil z jiných světů.

Londýnskou svatyni zničili bez problémů, ale v té New Yorské přišel Lucian o život. Se Strangem bojoval v astrální dimenzi, zatímco se o Strangeovo tělo starala jeho známá z nemocnice. Když jej nabila pomocí defibrilátoru, získal Strange potřebnou sílu k zabití svého soka.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!