Malekith

Malekith

Christopher Eccleston Sezóny 1 2013 - 2013


Pán temných elfů, který ze všeho nejvíce touží po Aetheru, jednom z Kamenů nekonečna.

Informace

Celé jméno: Malekith
Výška: 2,05 m
Váha: 84 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Walter Simonson
Představitel: Christopher Eccleston
Poprvé se objevil v:
Thor #344 (červen 1984)

Filmy

O Malekithovi

Malekith je krutý a zlovolný vůdce temných elfů, kteří jsou údajně starší než sám vesmír. Jeho lid vedl po staletí válku s Asgarďany, přičemž používal zbraň známou jako Aether. Stejně jako celý jeho národ pochází ze Svartalfheimu, temného a nebezpečného světa. Malekithovým typickým znakem je černá levá tvář, kterou získal od čaroděje, ve filmech za ni pak může Thor. Malekith je jinak skvělý kouzelník, má vysoký regenerační faktor, může se proměnit v mlhu a přemisťovat se mezi světy.

Mezi jeho nepřátele patří Thor, Jane Fosterová, Lorelei, Odin, Válečnická trojka nebo Ulik a Zeus.

Komiksy

Narodil se jako třináctý syn třináctého syna a Lady Mazeroth z klanu Černé žluči. Všichni jeho mužští příbuzní zemřeli během války. Jeho matka jej ale ujistila, že on nezemře jako voják. Když však vypukla třiačtyřicátá válka s trolly, matka jej prodala za jídlo pro jejich válečné psy. Z Malekitha se stal palič těl, jenž spálil přes tři tisíce padlých elfů, některých ještě při životě. Jednoho dne byl zajat trolly a nejstarší z vězňů jej požádal, aby pro něj lapil a uvařil stonožky, které by mu daly sílu k útěku. Když jej Malekith poslechl, vyjevil se mu jako čaroděj, který trolly porazil a umožnil jim utéct.

Z Malekitha se stal čarodějův učedník. Jeho výcvik jednoho dne skončil a čaroděj jej požádal, aby mu pomohl ukončit válku, což Malekitha šokovalo. Spolu měli přesvědčit krále o nesmyslnosti těchto bojů, ale Malekith čaroděje zradil a bodnul jej, přičemž řekl, že byl stvořen válkou a po čas jeho bytí válka neskončí. Po několika dalších bodnutích mu čaroděj vytvořil černou značku na tváři, aby každý věděl, kým byl. Malekith se vrátil domů, matku předhodil jejím psům a stal se pánem Divokého honu. Temný elf poté uzavřel spojenectví s Lokim a Surturem, ale jejich plány brzy zhatil Thor.

Mnohokrát se snažil získat Skříňku prastarých zim, ale neúspěšně. Po těchto selháních se temní elfové obrátili proti němu. Malekith a jeho stopenci je proto začali vraždit, čímž opět upoutal Thorovu pozornost. Brzy vypukla občanská válka a Malekith uzavřel spojenectví s mrazivými obry, kterým slíbil Laufeyův návrat. Když si Thor přišel pro Malekitha, nemohl nic dělat, protože lid jej opět uznal jako svého vůdce. Dohodu s mrazivými obry nakonec taktéž dodržel a jejich pána přivedl zpět k životu.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách jste mohli Malekitha spatřit v seriálech Avengers: Nejmocnější hrdinové světa a Hulk and the Agents of S.M.A.S.H.. Roli měl také ve filmu Hulk vs. Thor z roku 2009. Ve videoherním světě jste mohli s Malekithem bojovat v Marvel: Avengers Alliance, Marvel Heroes, Lego Marvel Super Heroes a Marvel: Future Fight. V posledních dvou jmenovaných je Malekith také hratelnou postavou.

Marvel Cinematic Universe

Temní elfové bojovali v mnoha válkách proti Asgardu a jejich králi Borovi. Malekith čekal, až vypukne Konvergence, která vytvoří průchod mezi všemi světy. Pomocí Aetheru je chtěl přivést do temnoty, ale asgarďané válku vyhráli. Malekith proto obětoval své muže, aby Asgardu způsobil ještě větší ztráty. Poté se ukryl a čekal, dokud se Aether zase neprobudí, aby mohl dokončit svůj plán.

Elfové byli v hibernaci po tisíce let. Na asgardský trůn mezitím usedl Borův syn Odin, za jehož vlády se Aether opět probudil. Narazila na něj Jane Fosterová ze Země, která Konvergenci studovala. V Londýně prošla portálem do jiného světa a Aether se na ní přilepil, čímž vytáhl elfy z jejich spánku. Thor poté Jane přesunul na Asgard, kam elfové také zaútočili. Malekith během bitvy zabil Thorovu matku Friggu, načež mu Thor udělal značku na tváři.

Thor poté požádal Lokiho, aby se mu pomohl pomstít. Společně vyrazili proti Malekithovi, kterého chtěli zničit spolu s Aetherem. Tenhle plán jim však nevyšel a Malekith se tajemné látky zmocnil. Během bitvy v Londýně byl konečně poražen a Aether byl přesunut na bezpečné místo ke Sběrateli.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!