Meredith Quill

Meredith Quill

Laura Haddock Sezóny 2 2014 - 2017


Matka Star-Lorda, která zemřela na rakovinu těsně před tím, než byl unesen mimozemšťany.

Informace

Celé jméno: Meredith Quill
Barva očí: zelená
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: S. Englehart, Steve Gan, Bob McLeod
Představitel: Laura Haddock
Poprvé se objevil v:
Marvel Preview #4 (leden 1976)

Filmy

O Meredith

V komiksovém světe existují hned dvě Meredith, jedna z komiksů ze sedmdesátých let, druhá z našeho století. Celé se to odvíjí od restartu postavy Star-Lorda, jehož příběh byl od začátku přepsán. V obou případech dítě počala s mužem z vesmíru jménem Jason of Spartax, který vládl zlému impériu. V první verzi nechtěl manžel Meredith pustit do nemocnice, protože věděl, že dítě není jeho. Chlapce odnesl do lesa, kde však zemřel na infarkt. Meredith pak chlapce vychovala, ale později byla zabita mimozemšťany.

Druhý příběh je obdobný. Když si Meredith volala se svým bývalým manželem, k zemi spadla létající loď. Tehdy poznala Jasona, jehož loď sestřelili Badooni. Jason však svou lásku opustil, ale zanechal jí svou zbraň. O mnoho let později dorazili na Zemi Badooni, kteří hledali Jasonova syna a Meredith zabili. Peter svou matku pomstil a unikl dříve, než byl jeho dům zničen.

Filmy, seriály a další média

S Meredith jste se mohli setkat v animovaném seriálu Strážci Galaxie nebo interaktivní hře Guardians of the Galaxy: The Telltale Series z roku 2017.

Marvel Cinematic Universe

Meredith vyrostla v Missouri a udělala si velký cit k populární hudbě. Jednoho dne se potkala s Egem, který o sobě tvrdil, že je z vesmíru. V roce 1980 jí Ego dovezl do lesa, kde jí ukázal sémě, které tam zasadil. Později toho roku počala Meredith jeho syna, ale Ego s ní nezůstal. Chlapce vychovávala sama a učila jej poslouchat hudbu. Vytvořila pro něj také jeho přezdívku, kterou používal až do dospělosti. Ego se bál, že mu city k Meredith budou bránit v jeho misi, tak jí přivodit nádor na mozku.

Meredith zemřela v roce 1988, kdy měl Peter teprve osm let. Před svou smrtí mu dala kazetu s nejlepšími hity, kterou však otevřel až po dvaceti letech. Ego na Mederith nezapomněl a na své planetě jí vystavěl sochu. Když se ale Peter dozvěděl, co Ego udělal, svou matku pomstil.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!