Red Skull

Red Skull

Hugo Weaving Sezóny 2 2011 - 2018


Německý supervoják a hlava Hydry, tajemné organizace existující již po staletí.

Informace

Skutečné jméno: Johann Schmidt
Výška: 185,4 cm
Váha: 91 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Joe Simon, Jack Kirby
Představitel: Hugo Weaving
Poprvé se objevil v:
Captain America Comics #7 (říjen, 1941)

Filmy

O Red Skullovi

Johann Schmidt, známý jako Red Skull, byl hlavou Hydry, zvláštní zbraňové divize nacistů, která byla moderní inkarnací pradávné Hydry. Jako brilantní vědec se vyšplhal mezi elitu. Jeho ambice stát se nadčlověkem jej dovedly k otestování nedokonalé verze supervojáka, které ho proměnilo v děsivé rudohlavé vzezření. Schmidt začal být posedlý Tesseractem, který byl pouze jedním z artefaktů, po kterém Hydra šla. V roce 1945 byl poražen Kapitánem Amerikou a přenesen Tesseractem bůhvíkam.

Mezi jeho nepřátele patří Black Panther, Bucky Barnes, Kapitán Amerika, Nick Fury nebo Doctor Doom.

Komiksy

Mladý Johann byl synem hrubého vesničana Hermanna a jeho svaté ženy Marthy. Martha zemřela při jeho narození. Jeho otec ze smrti své ženy zuřil a svého syna se snažil utopit, vinil jej z Marthiny smrti. Doktor, který dítě porodil, jej zachránil a Hermann spáchal sebevraždu. Chlapec byl odveden do sirotčince, kde vedl osamělý život. Ve svých sedmi let utekl a žil jako žebrák a zloděj. Spoustu času trávil ve vězení. O několik let později pracoval pro židovského obchodníka, jehož dcera byla jedinou osobou, která se k němu chovala hezky. Schmidt se jí snažil svést, ale ona odmítla. V záchvatu hněvu ji pak zabil. Jeho první vražda mu způsobila potěšení, zároveň začal nenávidět svůj okolní svět.

Dlouho pátral po někom, kdo by mu ukázal cestu síly. Když do Německa přišli nacisté, Schmidt pracoval v hotelu, který navštívil Hitler. Té noci spatřil Schmidt, jak Hitler křičí na šéfa Gestapa a rozhodl se, že on bude jeho vůdcem. Hitler si Schmidta oblíbil a začal jej transformovat v perfektního nacistu. Sám dohlížel nad jeho tréninkem a dal mu rudou masku a jméno Red Skull.

Skull pro Hitlera šířil teror a podílel se na podvratných akcích v Americe. Ta vytvořila Kapitána Ameriku, který mohl Skullovi čelit a ukázat světu, že se nemají čeho bát. Schmidt se poté začal zabývat vývojem zbraní a vytvořil bytost zvanou Brain Drain. Přestože Hitlera uznával, nechtěl být jeho podřízeným. Zabíjel jeho blízké a brzy se vypracoval na druhého nejmocnějšího muže Třetí říše. Skull poté vyslal Barona von Struckera na východ, aby nalezl organizaci, která připraví svět na převrat. Strucker objevil Hydru, stal se její hlavou a přerušil se Schmidtem kontakt.

Po porážce Německa se Skull přesunul na tajný ostrov. Kapitán Amerika mezitím padl do pasti Barona Zema a zamrzl do ledu. Skulla zase uspal experimentální plyn v jeho bunkru. V padesátých letech přijal jeho identitu komunistický vůdce jménem Albert Malik. Ten byl poté zabit Schmidtovými lidmi. O mnoho let později byl pravý Skull nalezen Struckerovými muži. Skull se v této době rozhodl se zmocnit kosmické kostky. Schmidt si také pořídil dceru, která následovala jeho ideály.

Skull nakonec zjistil, že onen experimentální plyn, který jej uspal, mu urychlil stárnutí. Schmidt brzy nato umřel na stáří a jeho tělo bylo spáleno. Arnim Zola však Schmidtovu duši převedl do Rogersova klona. V novém těle stvořil Skull mnoho zločinných organizací jako jsou Watchdogs nebo U.L.T.I.M.A.T.U.M. a za pomocí prachu smrti si vytvořil permanentní rudou lebku. Po několika letech byl zavražděn Winter Soldierem, který pracoval pro Lukina. Ten chtěl Skullovu kostku, ale nepočítal s tím, že jí Schmidt použije, aby si s ním prohodil tělo.

Po mnoha dalších bitvách Skull opět zemřel, ale po konfliktu mezi Avengers a X-Meny se probudil jeden z jeho klonů. Nový Red Skull ukradl mozek Profesora X a stal se mocným telepatem. Poté založil tým mutantů zvaný S-Men. Genoshu proměnil v koncentrační tábor, kde věznil mutanty a Inhumany. S Crossbonesem a svou dcerou Sin pak založil novou Hydru, která byla moderní inkarnací nacismu. I Skull nakonec zemřel, když byl Kapitánem vyhozen z okna.

Filmy, seriály a další média

Kde Red Skull samozřejmě nemohl chybět, byl Kapitánův segment v The Marvel Super Heroes. Později se objevil v seriálu Spider-Man z roku 1981. Následovaly další dva pavoučí seriály nazvané Spider-Man and His Amazing Friends a všemi známý Spider-Man z roku 1994. Objevil se také v jedné epizodě X-Menů a roli měl také v The Super Hero Squad Show. Většího prostoru se mu dostalo v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa a seriálech z Disneyho animovaného univerza. Tvůrci jej dostali také do speciální epizody Phinease a Ferba, která se nesla v duchu Marvelu.

Ještě před Weavingem se Red Skull objevil ve filmu z roku 1990, kde si jej zahrál Scott Paulin. Cameo měl ve animáku Iron Man & Hulk: Heroes United a následně měl roli v Heroes United: Iron Man and Captain America. Finálního bosse dělal ve hře Captain America and the Avengers. Objevil se také ve hrách se Super Hero Squad tématikou nebo hře Super Soldier. Hratelnou postavou je v LEGO hrých od TT Games nebo Marvel: Futur Fight.

Marvel Cinematic Universe

Johann se narodil v Německu, kde se začal zajímat o norskou mytologii. Stal se členem Hydry, společnosti uctívající nadčlověka, kterou poté začal vést. Zároveň se spojil s Hitlerem, který mu dodal zdroje. V německé armádě se vypracoval až na Obergruppenführera. Následně vyšel s Hydrou na povrch a vydával ji za větev SS. Časem vyhledal Erskina, který vyvinul sérum supervojáka a sám si jej vpíchl. Sérum nebylo dokonalé a proměnilo Schmidta v Red Skulla.

Jeho výzkum okultních věd však neskončil. Snažil se pátrat po Darkholdu, ale marně. V Norsku však nalezl Tesseract, artefakt z Odinovy pokladnice. S jeho pomocí se rozhodl vyvinout smrtící zbraně a porazit Spojence i Hitlera. Spolu se Zolou Hitlera nakonec opravdu zradil a povraždil všechny jeho muže, kteří přišli na prohlídku jeho základny. V listopadu 1943 se poprvé setkal s Kapitánem Amerikou. Od této chvíle přestal nosit falešnou masku a světu odhalil svou rudou tvář.

Kapitán Amerika postupně ničil jeho základny, což Schmidta nesmírně rozčílilo. V květnu 1945 se s Kapitánem setkal opět. Rogers vnikl na jeho základnu a pokusil se shodit letadlo převážející bomby pro největší světová města. Během jejich souboje v letadle byl Skull přenesen Tesseractem do vesmíru a Kapitán skončil s letadlem u ledu. Není jisté, zda Red Skull přežil, ale jeho myšlenka přetrvala. Arnim Zola vybudoval uvnitř S.H.I.E.L.D.u novou Hydru, která nakonec způsobila převrat.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics