Shang-Chi

Shang-Chi

Simu Liu Sezóny 1 2021 - 2021


Cvičen v zabijáka od svých sedmi let, který se snaží utéct před svou minulostí a také svým otcem.

Shang-Chi je synem o Xu Wenwu a Ying Li. Když mu zemře matka v jeho náručích po střetnutí se s nepřáteli jeho otce, Xu Wenwu si uvědomí, že ho láska k jeho manželce nespasí, a rozhodne se vrátit ke starým zvykům, podle kterých žil posledních tisíc let. Shang-Chi je podroben náročnému výcviku již od sedmi let. Ve čtrnácti letech ho otec posílá zabít vraha Shang-Chiho matky.

Následně ale Shang-Chi prchá, změní si jméno a pokusí se žít alespoň trochu normální život. I tak si ho ale osud najde, když jeho otec pošle své zabijáky, aby Shang-Chimu vzali vzácný náhrdelník, který mu kdysi svěřila jeho matka. Shang-Chi se posléze vydává za svou sestrou, kterou neviděl od svých sedmi let. I té je sebrán náhrdelník.

Následně jsou oba sourozenci kontaktováni otcem, kterým jim poví, že jejich matka je zřejmě naživu, neboť k němu údajně promlouvá. Shang-Chi si ale uvědomí, že jeho otec pouze blouzní. Vydá se najít starou matčinu vesnici, kterou chce chránit před svým otcem, který ji hodlá srovnat se zemí, protože se domnívá, že je tu vězněna jeho manželka. Shang-Chi ale v boji svého otce porazí a získá deset prstenů.