Sharon Carter

Sharon Carter

Emily VanCamp Sezóny 2 2014 - 2016


Praneteř slavné Peggy Carterová, která stejně jako její příbuzná skončila ve vztahu s Kapitánem Amerikou. Peggy byla Sharoniným vzorem, proto také vstoupila do S.H.I.E.L.D.u a stala se agentkou.

Informace

Celé jméno: Sharon Carter
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby, Dick Ayers
Představitel: Emily VanCamp
Poprvé se objevil v:
Tales of Suspense #75 (březen 1966)

Filmy

O Sharon

Sharon Carterová, známá také jako Agentka 13, je tajnou agentkou S.H.I.E.L.D.u. V komiksech šlo původně o mladší sestru Peggy Carterové, načež to bylo změněno na její praneteř, čehož se drželi i filmoví tvůrci. Její láskou je Kapitán Amerika, který měl původně vztah i s Peggy, je ale oddělilo Kapitánovo zmražení. Sharon má takovou menší obsesi, a to najít největší hamburger na světě.

Mezi její nepřátele patří Aleksander Lukin, Arnim Zola, Crossbones, Red Skull nebo Helmut Zemo.

Komiksy

Sharon se narodila jako dcera Harrisona a Amandy Carterových, zároveň byla pravnučkou Peggy, hrdinky druhé světové války. Inspirována svou tetou vstoupila Sharon do S.H.I.E.L.D.u, kde dostala krycí jméno Agentka 13. Když se s ní Kapitán Amerika poprvé potkal, neměl ještě tušení, že je s Peggy příbuzná, i když si všiml jisté podobnosti. Jejich cesty se neustále křížily, což vedlo k tomu, že se do sebe zamilovali. Teprve po misi, kdy spolu zničili Red Skullova robota směla Rogersovi prozradit svojí identitu.

Carterová nakonec pomohla založit a vést ženský tým S.H.I.E.L.D.u zvaný Femme Force. V něm však moc dlouho nezůstala a začala trávit více času s Kapitánem. Když nastala Občanská válka superhrdinů, byla Sharon zhypnotizována Doctorem Faustem a Red Skullem, kteří agentku donutili, aby zastřelila Kapitána. Nakonec vyšlo najevo, že Rogers nezemřel, ale byl vyslán pryč napříč časem a prostorem, přičemž byl schopen se vrátit.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách jste mohli Sharon spatřit v seriálech The Marvel Super Heroes a Spider-Manovi z roku 1994. Ještě před jejím uvedením v MCU se Sharon objevila v Kapitánu Amerikovi z roku 1990, kde si jí zahrála Kim Gillingham. Na poli videoher jste ji mohli spatřit v Ultimate Spider-Manovi a Marvel Heroes. Hratelnou postavou pak byla v Marvel: Future Fight, Marvel: Avengers Academy a LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Peggy Carterová byla vzorem své praneteře Sharon, což vedlo k tomu, že se přidala k S.H.I.E.L.D.u. Když se Kapitán Amerika probudil z ledu, Nick Fury mu pomohl zařídit bydlení a ze Sharon udělal jeho sousedku, aby na něj dala pozor. Pod identitou zdravotní sestry Kate se s Kapitánem rychle sblížila, ale ze své role nevypadla. K odhalení došlo až ve chvíli, kdy Kapitána navštívil Fury, který byl následně napaden tajemným útočníkem.

Fury byl nakonec prohlášen za mrtvého a jeho zástupce Pierce vyslechl Carterovou na Triskelionu. Brzy nato začal převrat, kdy se Hydra dostala na světlo a Carterová pomáhala s ochranou toho, co ze S.H.I.E.L.D.u zby­lo. Nakonec se přidala k CIA, kde pracovala pod Everettem Rossem. Na pohřbu své pratety konečně vyjevila Kapitánovu svou pravou identitu, později mu pak pomohla s jeho útěkem před zastánci Sokovijské dohody.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics