Ultron

Ultron

James Spader Sezóny 1 2015 - 2015


Ultron měl být původně spasitelem lidstva, kterého navrhli Tony Stark a Bruce Banner. Jak už to ale bývá, stroj se vzepřel svému stvořiteli a přišel s vlastní ideou, jak zajistit světový mír.

Informace

Celé jméno: Ultron
Barva očí: rudá
Barva vlasů: žádná
Autoři postavy: Roy Thomas, John Buscema
Představitel: James Spader
Poprvé se objevil v:
Avengers #54 (červenec 1968)

Filmy

O Ultronovi

Zrození Ultrona ve filmovém a komiksovém světě se podstatně liší. Ve filmech jej postavili StarkBannerem, zatímco v komiksech se o jeho sestrojení postaral Hank Pym. V obou případech měl být robot prospěšný pro lidstvo, jenže se vzbouřil a pokusil se jej zničit. Docílit toho chtěl s pomocí svého vlastního výtvoru jménem Vision, který ale změnil stranu a začal bojovat po boku Avengers. V momentálně vydávaných komiksech jsou Pym a Ultron jednou bytostí.

Mezi jeho nepřátele patří Captain America, Doctor Strange:, Hulk, Kang nebo Wonder Man.

Komiksy

Ultron-1 byl robot, kterého postavil Dr. Hank Pym z Avengers. Chtěl jej použít k tomu, aby pomáhal lidstvu, jenže se stroj vzbouřil a rychle se vylepšil až do modelu Ultron-5. V převleku za Crimson Cowl založil novou variaci Master sof Evil a zaútočil na Pyma a Avengers. Ultron se všem nakonec odhalil, což vedlo k tomu, že jej zradili jeho spojenci. Uplynulo šest měsíců a Ultron postavil svůj vlastní výtvor, který nazval Vision. Jak už to ale bývá, stroj se vzepřel svému stvořiteli a změnil stranu.

Ultron nadále procházel dalšími stupni evoluce a pokoušel se stavět si další spojence. Bylo jedno, koho vytvořil, všichni jej nakonec zradili. Jocasta se přidala k Avengers, VIctor Mancha zase k Runaways. Během jednoho z posledních soubojů s klasickým Ultronem, si stroj uvědomil, že léta izolace u Pyma způsobila, že jeho podvědomí alespoň částečně nenávidělo lidstvo. Když byl Ultron rozptýlen, Vision se do něj snažil proniknout a bojoval o kontrolu. Ultron předstíral bolest a vyzýval Pyma, aby jej podržel. V tom momentu se Vision od Ultrona oddělil a stroj se spojil se svým stvořitelem.

Filmy, seriály a další média

Na televizní obrazovky poprvé Ultron zavítal v seriálu The Avengers: United They Stand. Následně se objevil v The Super Hero Squad Show, Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa a Marvel Disk Wars: The Avengers. Dále se mu dostalo prostoru v Avengers Assemble a Lego Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled. Na Ultrona tvůrci nezapomněli ani v animovaném filmu Next Avengers: Heroes of Tomorrow. Na poli videoher jste se s ním pak mohli setkat v Captain America and the Avengers, Marvel: Ultimate Alliance, Marvel Super Hero Squad Onlinenebo Marvel: Avengers Alliance. Jako hratelná postava pak vystupuje v Marvel: Contest of Champions, Marvel Heroes, Marvel: Future Fight, Disney Infinity, Marvel vs. Camcom: Infinite a LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Tony a Bruce měli již nějakou dobu plán, že by vylepšili Železnou legii. Chtěli ji doplnit nezávislou mírotvornou umělou inteligencí, která by mohla kompletně nahradit Avengers. Když se Starkovi dostalo do rukou Lokiho žezlo, všiml si, že obsahuje něco jako síť neuronů. S pomocí žezla tedy stvořili Ultrona, který se jim ale vzbouřil a ovládl Železnou legii. Zatím nedokonalý Ultron ukradl žezlo a přesunul se do Sokovie, kde měla Hydra rozpracovanou řadu vlastních robotů.

Dalším z Ultronových kroků bylo, že se spojil s dvojčaty Maximoffovými a zabil Barona Struckera, což Avengers sami neudělali. Následně se vydal do Afriky, kde si od Ulyssese Klaua koupil vibranium a s pomocí dvojčat rozhodil celý tým Avengers. Vibranium mělo Ultronovi posloužit ke stvoření nového těla. K pomoci tedy přinutil Helen Cho, jejíž přístroj dokázal replikovat lidskou tkáň. V onom zařízení tedy tělo vyrobil, ale nečekal, že jej získají Avengers.

Proti Ultronovi se obrátila nakonec i dvojčata. Ze spojení rozpracovaného těla a Starkova J.A.R.V.I.S.e vznikl Vision, android, kterým měl Ultron skutečně být. Poslední velká potyčka se uskutečnila v Sokovii, kterou chtěl robotický zabiják shodit z oblohy jako meteorit. Avengers jej ale zastavili, jedinou větší obětí byl pak Pietro, jedno z dvojčat.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics