Ulysses Klaue

Ulysses Klaue

Andy Serkis Sezóny 2 2015 - 2018


Obchodník se zbraněmi na černém trhu, který je trnem v oku wakandskému lidu. Z tajuplné Wakandy se mu úspěšně dařilo pašovat vibranium, nejdražší prvek na Zemi.

Informace

Celé jméno: Ulysses Klaue
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Andy Serkis
Poprvé se objevil v:
Fantastic Four #53 (srpen 1966)

Filmy

O Klauovi

Ulysses Klaue patří mezi největší nepřátele Black Panthera, krále a ochránce Wakandy. Komiksový Klaue je dokonce zodpovědný za smrt jeho otce, přičemž se jejich rodiny několikrát v minulosti setkaly. Padouch je znám pro svou nadčasovou protézu, která je ve většině komiksech schopná střílet zvukové vlny. Sám Klaw se také proměnil do jakési zvukové formy, v níž jej zná většina komiksových fanoušků.

Mezi jeho nepřátele patří Helmut Zemo, Beyonder, Black Panther, Captain Marvel nebo Namor.

Komiksy

Ulysses se narodil jako syn nacistického velitele Firtze Klaua, který po návratu z války změnil rodinné příjmení na Klaw. Svému synovi vyprávěl příběhy o tajuplné Wakandě, čímž ovlivnil celý jeho život. Když dosáhl dospělosti, stal se Ulysses nájemným zabijákem. Jedním z jeho cílů byl král T'Chaka, kterého měl zabít, pokud by na konferenci odmítl vyjednávat o vyvážení vibrania. Klaw krále zabil, ale sám byl raněn a uprchl. O zraněného zabijáka se začala starat belgická vláda, která na něm započala s desetiletým experimentem.

Jejich cílem bylo stvořit provizorní zbraň proti Black Pantherovi, kdyby se rozhodl vystopovat vrahy svého otce. Klawovi byla tedy amputována ruka, místo které dostal mechanický pařát se sonickým dělem. Po oněch desíti letech započal se svým druhým útokem na Wakandu, kde kromě Panthera čelil i Fantastické čtyřce. Aby mohl nepřátelům čelit, skočil do svého obřího sonického konvertoru, což z něj udělalo bytost tvořenou zvukem. Klawa ale porazil Mister Fantastic, který jej omráčil s pomocí vibrania.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v seriálu Fantastic Four z roku 1967. Následně se vyskytoval v projektech Spider-Man and His Amazing Friends, Fantastic Four z roku 1994, Fantastic Four: World's Greatest Heroes nebo The Super Hero Squad Show. Dále jej můžete znát ze seriálů Black Panther, Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, Ultimate Spider-Man a Avengers Assemble. Na poli videoher jste na něj mohli narazit v Captain America and the Avengers, hratelnou postavou pak je v LEGO hrách od TT Games a Marvel: Future Fight.

Marvel Cinematic Universe

Filmový Klaue byl prostým pašerákem zbraní, kterému se ale ve Wakandě podařilo zotročit místní obyvatele a vytěžit si zásobu vibrania. Časem byl ale lapen a patřičně potrestán, vibranium mu ale nikdo nezabavil. V roce 2015 jej v jeho základně navštívila dvojčata Maximoffova s Ultronem, který chtěl od Klaua zkoupit veškeré jeho vibranium. Když došlo na to, že Ultrona postavil Stark, robot se rozčílil a pašeráka připravil o ruku.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics