Batgirl

BatgirlDruhá polovina Batmanova neodmyslitelného dua sidekicků, díky netopýřímu tématu mnohem věrnějšímu přestrojení a spoustě dalším zjevným vlohám však u fanoušků často oblíbenější, než právě Robin. Stejně ale jako u něj, i pod maskou Batgirl se vystřídalo mnoho tváří.

Betty Kane

Oblek:

Červený komplet se sukní a žluto-zeleným pláštěm (jímž dává Betty jasně najevo náklonnost ke svému protějšku Robinovi), který později při přesedlání na novou image Flamebird přechází do pro komiksové hrdinky klasicky vyzývavější a přiléhavější vizáže.

Schopnosti:

Výjimečně schopný a odolný atlet, navíc využívající četných bojových umění včetně kick-boxu.

Zrození:

Se zápletkou uvádějící Betty na scénu se scénáristé v době jejího uvedení příliš nezabývali, mnohem víc je totiž tížila četná rýpání cenzorů a komiksových kritiků z našeho světa, kteří měli velice úzkou spolupráci Batmana a Robina za projev homosexuality. V roce 1961 se tak společně se svou matkou Kathy Kane jako Batwoman Bat-Girl poprvé objevuje ve sto devětatřicátém Batmanově komiksovém dobrodružství, kde se společně se dvěma hlavními hrdiny snaží navodit atmosféru americké rodinné idylky (Batman a Batwoman jakožto relativní rodiče a Robin s Bat-Girl jako dvě do sebe zakoukané ratolesti). Stávající kvarteto postupem času doplňují chrabrý pes Bat-Hound a kouzelný skřítek Bat-Mite, kteří s Batmanem potírají zločin až do roku 1964, kdy se na komiksové scéně objevuje editor Julius Schwartz, známý díky několika úspěšným komiksovým reformám v šedesátých letech, a učiní tomuto zvěrstvu přítrž.

Různá historie:


Barbara Gordon

Oblek:

Temné netopýří módě mnohem věrnější, avšak -samozřejmě- neméně vyzývavý a přiléhavý převleček s černou kápí a ušatou maskou velice podobný tomu Batmanovu, na rozdíl od něj ale se stříbrnými či křiklavě žlutými rukavicemi, botami a symbolem na prsou.

Schopnosti:

Bez specializace na atletiku a nejrůznější bojová umění (v Barbařině případě je to zejména judo a karate), si jako Batmanův sidekick ani neškrtnete. Tato Batgirl je však vedle toho po svém ochrnutí –viz. níže- donucena orientovat se i v počítačovém světě, což z ní dělá i programového experta a zatraceně prohnaného hackera.

Zrození:

Dcera dávného Batmanova spojence komisaře Jima Gordona si svůj debut historicky poprvé odbyla ve vydání Detectiv Comics č. 359 v roce 1967, to však byl pouze předskokan pro její roli v té době značně upadajícím seriálu The Batman, pro jehož pošťouchnutí byla Batgirl vytvořena.

Barbaře se záhy dařilo nejen na televizních obrazovkách, ale i komiksoví čtenáři ji přijali mnohem vlídněji, než její předchůdkyni Betty Kane. Dnes je navíc považována za jednu z nejoblíbenějších postav vzniknuvších v takzvaném Stříbrném věku komiksu a hned po Catwoman snad nejpopulárnější obyvatelku Gothamu.

Různá historie:


Helena Bertinelli

Oblek:

Jako Batgirl si přisvojila kostým velice podobný tomu, co má sám Batman. Ušatá maska však na rozdíl od té původní zakrývá celou tvář včetně úst a netopýří symbol na prsou stejné barvy jako zbytek temného hávu je zvýrazněn zlatým obrysem. Pro své známější alterego Huntress pak využívá vyzývavé černo-bílo-fialové ošacení s pláštěm a nad čelem zašpičatěnou (nikoliv ušatou) škrabošku.

Zrození:

Helena se narodila do jedné z nejmocnějších mafiánských rodin soudobého Gothamu. V šesti letech byla unesena a znásilněna členem jiného mafiánského klanu, o 13 let později pak byla svědkem povraždění celé své rodiny. Tyto skutečnosti jí zajistily odhodlání k dlouholetému bojovému výcviku a přijetí superhrdinského já Huntress, která bojuje proti gothamskému podsvětí ve snaze vymýtit nevraživou a nelítostnou mafii, jejichž nesmyslné války jí zruinovaly život.

Různá historie:


Cassandra Cain

Oblek:

Původní oblek po Huntress, když si přisvojila identitu Batgirl.

Schopnosti:

Vychována jako budoucí bodyguard Ra's al Ghula nebyla malá Cassandra učena schopnosti čtení, psaní, ale ani řeči. O to více nevyužité části jejího mozku dokázaly proniknout do učení bojových umění, díky čemuž se u ní vyvinula schopnost předvídat jakýkoliv úder svého protivníka. Když se Cassandra v pozdějším věku učí mluvit, tuto výjimečnou schopnost nakrátko ztrácí. 

Zrození:

Jako nemluvně byla Cassandra unesena a vychovávána členy Ligy stínů, což mělo nadobro zpečetit její budoucnost. Ona o tom však měla jiné představy a když je v pouhých osmi letech nevlastním otcem donucena zabít člověka, odchází z domova. Cestuje po světě, trénuje své schopnosti, často ale také bezvýchodně živoří na ulici, až se v osmnácti letech dostane do Gothamu a začne pracovat pro Oracle. Ta se ji ujme jako oficiální opatrovník a společně s Batmanem si ji velice oblíbí. Když tak Helena Bertinelli končí se svou krátkou kariérou Batgirl, Cassandra dostane od obou hrdinů požehnání nahradit ji.


Charlotte Gage-Radcliffe

Oblek:

Podomácku vyrobená imitace obleku původní Batgirl Barbary Gordon sestávající se z pláště, škrabošky, amatérského bat-opasku, džínové sukně a páru levných tenisek.

Schopnosti:

Charlotte patří do velice úzké skupiny občanů Gotham City, kteří oplývají nějakými superschopnostmi. Konkrétně u ní je to schopnost teleportace, okamžitého uzdravování, neviditelnosti pro všechny pohybové senzory a nadměrná fyzická síla.

Zrození:

Jako malá žila Charlotte se svou matkou a malým bratrem v jednom bytě v Metropolis a už od raného věku začala pociťovat své unikátní schopnosti. Bohužel jedním z problémů její možnosti se teleportovat byla, že tak dokázala činit pouze sama a nemohla přenášet nikoho dalšího. Když tak v domě, ve kterém její rodina bydlela, jednou vypukl požár, Charlotte se sice podařilo vyváznout, ale matka a bratr zahynuli.

Jako velká fanynka Barbary Gordon se po této události vydává do Gothamu a ve svém vlastním amatérském obleku využívá její image k potírání zločinu. Barbara, v té době už v čele skupiny Birds of Prey, Charlotte vystopuje a zjistí, že její novopečený nástupce by rád rozšířil řady skupiny. Barbara však vidí, že na to nemá potenciál a její pomoc odmítá. Charlotte poté rozjede vlastní dráhu superhrdiny s identitou Misfit.