Seriál Gotham Knights hlásí obsazení hlavních rolí

Seriál Gotham Knights hlásí obsazení hlavních rolí

29.3.2022 7:47


Nový superhrdinský seriál z produkce CW, Gotham Knights, obdržel nabídku na pilot. Ten chystají tvůrci Batwoman a můžeme se v něm těšit na celou řadu známých gothamských tváří.


Stanice CW si na duben objednala několik pilotních dílů pro nové projekty. Vedle seriálu Walker: Independence nejvíce zaujmou Gotham Knights. Adaptace slavné komiksové série nás vezme do Gothamu, ve kterém už nepůsobí Batman. Temný rytíř je pravděpodobně po smrti a ochrany ponurého noirového města se proto musí chopit nová generace hrdinů ve spojení s napravenými zlosyny. Chad Fiveash, James Stoteraux a Natalie Abrams chystají seriál coby scenáristi, vedle nich se na tvorbě pilotu podílejí i Greg Berlanti, Sarah Schechter a David Madden.

Natáčení pilotu začne během několika dní, proto si pojďme představit, kdo všechno se v něm objeví. Batmanovu roli v novém projektu zaujmou známí komiksoví hrdinové a mnohdy členové Bat Family. Těšit se proto můžeme na Stephanie Brown, která v průběhu své kariéry oblékla kostýmy Robina, Batgirl a Spoiler. V seriálu si ji zahraje oblíbená herečka Anna Lore, kterou jsme viděli jako jednu z uvězněných osobností Crazy Jane v seriálu Doom Patrol, ale také ve sportovním dramatu All American.

Oblékne Stephanie v seriálu kostým Spoiler? Foto: DC Comics

Vedle Stephanie se objeví i další nositelka kostýmu Robina, Carrie Kelley. Ta se poprvé objevila v přelomovém komiksu The Dark Knight Returns od Franka Millera a do svého DC univerza ji plánoval obsadit i Zack Snyder. Svůj hraný debut si nicméně odbude až díky Gotham Knights, kde ji ztvární Navia Ziraili Robinson (Raven's Home). Zda bude Carrie od začátku seriálu nosit Robinův kostým nicméně zůstává prozatím záhadou.

Carrie jsme viděli i v animované adaptaci The Dark Knight Returns. Foto: Warner Bros. Animation

V obraně Gothamu budou duu (ex)Robinů pomáhat i sourozenci Rowovi. Známější z nich, Harper Row aka Bluebird, Batmanovu spolubojovnici, vídáme v komiksech od roku 2011, její bratr Cullen debutoval o rok později. V seriálu tváře těmto hrdinům propůjčí Fallon Smythe (Lost in the West) a Tyler DiChiara (The Virgin of Highland Park).

Bluebird do komiksového kánonu uvedl Scott Snyder. Foto: DC Comics

Hlavním hrdinou nového seriálu by měl být jistý Turner Hayes, adoptivní syn Bruce Waynea. Tato nová postava vytvořená přímo pro seriál se chopí odkazu svého otce a pokusí se sjednotit hrdiny, antihrdiny i napravené padouchy k obraně ponurého města. Do role byl obsazen Oscar Morgan (Warren).

A pojďme se podívat na padouchy. Mezi nimi totiž najdeme to největší herecké jméno celého obsazení. V seriálu se totiž objeví Harvey Dent, tedy proslulý Two-Face. Podle tvůrců nás v Gotham Knigths čeká jeho origin, pravděpodobně formou flashbacků. Denta ztvární bostonský rodák Misha Collins, který dlouhá léta patřil mezi stálice ukončeného seriálového hitu Supernatural.

Bude Dent hlavním seriálovým padouchem? Foto: DC Comics

Vedle Harveyho Denta se můžeme těšit i na Duelu Dent. Tato šílená postava, která se považuje za dceru celé řady gothamských superpadouchů včetně Jokera, Riddlera a právě Two-Face, by se měla objevit jako členka nově formované jednotky, tedy už po svém napravení. Tvář, pokud se to tak dá říct, jí propůjčí Olivia Rose Keegan.

Pod jakou identitou se objeví Duela Dent? Foto: DC Comics

Gotham Knights budou v rámci Arrowverse existovat v jiném vesmíru než Batwoman, čímž se vysvětluje, proč Stephanie Brown a Duelu Dent ztvární jiné herečky. Pokud se pilot osvědčí, dá se logicky očekávat, že CW objedná celou řadu.

Brali byste celou sérii seriálu Gotham Knights?


Jít na Batwoman | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!