Catherine Hamilton-Kane

Catherine Hamilton-Kane

Elizabeth Anweis Sezóny 1 2019 - 2020


Ředitelka firmy Hamilton Dynamics, druhá manželka Jacoba Kanea a matka Mary.

Informace

Celé jméno: Catherine Hamilton Kane
Výška: 1,7 m
Váha: 53 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Greg Rucka, Ken Lashley
Představitelka: Elizabeth Anweis
Poprvé se objevila: Batwoman Vol 2 #0 (listopad 2012)

O Catherine

Catherine patří k hrstce osobností, které mají v Gothamu velký vliv. Vlastní společnost Hamilton Dynamics a udržuje její chod a akcie nad vodou, ačkoliv přesně netuší, co se děje na jednotlivých laboratorních podlaží. Z prvního manželství vychovává dceru Mary Hamilton a po sňatku s Jacobem Kanem se stává velkou oporou i pro Kate.

Komiksy

Pro Catherine je Gotham domovem, v němž strávila krásné dětství převážně díky tomu, že příjmení Hamilton znamenalo jmění. Po smrti otce se stala dědičkou úspěšné společnosti Hamilton Rifle Company. Svému okolí dokázala, že vedení společnosti má v krvi a nebojí se zašpinit si ruce. Veškerý svůj čas věnovala pouze práci, ale jakmile se poprvé shledala s Jacobem Kanem, její chladné srdce roztálo. Zanedlouho byla přijata do rodiny Kaneových, za Jacoba se vdala a snažila si najít cestu k problémové Kate, která se vyrovnávala se smrtí matky a sestry svým netradičním způsobem, který se Catherine nelíbil. Když vyšlo najevo, za koho se Kate ve skutečnosti vydává, obě k sobě našly cestu.

Catherine je v komiksech bezdětná. Foto: DC Comics

Batwoman

Když celé město pátralo po nezvěstné Gabi a Beth Kaneových, ruku k dílu nejvíce přiložila společnost Hamilton Dynamics. Tělo Jacobovy manželky bylo nalezeno, zato po Beth se slehla zem. Catherine se během pátrání stala Jacobovi velkou oporou, a protože nechtěla, aby zbytek rodiny stále trpěl, podplatila koronera, aby zfalšoval Bethinu DNA a prohlásil ji za mrtvou. Jak čas plynul, stíny minulosti si na Catherine vybraly svou daň.

Catherine byla ztvárněna herečkou Elizabeth Anweis. Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!