Clark Kent (Země-96)

Clark Kent (Země-96)

Brandon Routh Sezóny 1 2019 - 2019


Legendární hrdina, který po letech hledání Kryptonu a soubojích s Lexem Luthorem zanevřel na ostatní hrdiny.

Informace

Celé jméno: Clark Joseph Kent
Alias:: Superman
Výška: 1,91 m
Váha: 107 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá s šedinami
Autoři postavy: Mark Waid a Alex Ross
Představitel: Brandon Routh
Poprvé se objevil: Kingdom Come #1 (květen 1996)

O Clarkovi

Komiksy

Poté, co vyrostl ve Smallvillu a začal pracovat v Metropolis jako novinář pro Daily Planet, zahájil Clark boj se zločinem a ubránil naši planetu v čele týmu Justice League před nejrůznějšími padouchy. Pak však jednou kontroverzní hrdina Magog zavraždil Jokera, což Supermana donutilo odejít do nuceného důchodu, podobně jako Batmana. Když se přestal objevovat jako hrdina, ukrýval se v Pevnosti osamění a stranil se co nejvíce veřejného života.

Superman se nakonec vrátil do akce. Foto: DC Comics

Když se však situace značně zvrtla a metalidé se pustili do akcí, jež jim nepříslušeli, rozhodl se Superman vrátit. Nelíbila se mu rovněž nová hrdinská elita v čele s Magogem, proto vyrazil na křížové tažení proti nim. Jeho víru sdílela i jeho druhá manželka Diana Prince alias Wonder Woman, jež se svou zlatou orlí zbrojí přispěchala na pomoc. Superman a ostatní vybudovali tábor zvaný Gulag, kde se soustředili metalidé odmítající nový řád. Ve stejnou dobu však Lex Luthor zformoval Manking Liberation a poslal Captaina Marvela proti JL. Superman a spol. útoky odrazili a nakonec za pomoci Citizena Steela porazili i Magoga. Během Infinite Crisis se Superman spojil se svými alternativními verzemi a pomáhal porazit nepřátele z celého Mnohovesmíru.

Před crossoverem

I když Brandon Routh v crossoveru ztvárňuje Supermana s kostýmem z Kingdom Come, jeho verze postavy vychází z filmové série, která je považována za klíčovou v rámci komiksových adaptací. Začala roku 1978 Donnerovým filmem Superman, kde si Muže z oceli zahrál Christopher Reeve. Kal-el se po zničení Kryptonu dostane do kansaského Smallvillu a dospěje v hrdinného Supermana. Ten se musí postavit zlotřilému Lexi Luthorovi, jenž levně nakoupil pozemky na západě USA a chystá se potopit Kalifornii. Superman nakonec padoucha zastaví, netuší však, že před ním stojí další velká hrozba.

V druhé epizodě, kterou sice znovu natočil Richard Donner, po zásazích studia Warner Bros. však nakonec velkou část filmu přetočil Richard Lester, se totiž na Zemi dostanou Kryptoňané Zod, Non a Ursa. Generál Zod okamžitě zahájí dobývání naší planety a dokonce se „spojí“ i s Luthorem, nakonec je však zneškodněn.

Superman v boji se Zodem. Foto: Warner Bros.

Po Supermanovi II byly sice natočeny další dva snímky s Christopherem Reevem, roku 2006 však Bryan Singer ságu rebootoval a oba dva zmizely z kánonu. Místo nich se pokračováním dvojky stal film Superman Returns, kde si Clarka zahrál Brandon Routh. Ten představil Muže z oceli po návratu na Zemi, kde však hrdina zjišťuje, že jej lidé v podstatě už nepotřebují. Lois je navíc vdaná, takže co si na Zemi počít? Z vězení je však propuštěn Luthor. Ten objeví Pevnost osamění a způsobí několik nehod. Superman zachrání padající raketoplán a nakonec porazí i samotného Luthora.

Roku 2006 Supermana ztvárnil Brandon Routh. Foto: Warner Bros.

Crossover

Po letech bojů se zločinem ztratil Clark Kent všechny své blízké – Lois Lane, Perryho Whitea a Jimmyho Olsena. Všichni pravděpodobně zemřeli poté, co Joker zplynoval celou budovu Daily Planet. Clark osaměl se svým synkem Jasonem, dokud jej nenavštívili Clark Kent, Lois Lane a Iris West-Allen ze Země-38, kteří jej požádali o pomoc. Spolu s nimi ale dorazil i Lex Luthor, který Clarka obrátil proti jeho dvojníkovi. Lois ale rychle Luthora omráčila, díky čemuž se Clark ze Země-96 vzpamatoval a odcestoval s ostatními k Monitorovi. Na lodi Waverider si jej následně všichni pletli s Rayem Palmerem alias Atomem, neboť si oba jsou až nápadně podobní.

Brandon Routh opět jako Superman. Foto: CW