Duela Dent

Duela Dent

Alessandra Torresani Sezóny 1 2019 - 2020


Neteř Harveyho Denta, která napodobuje Jokera.

Informace

Celé jméno: Duela Dent
Aliasy: Serial Slasher
Výška: 1,62 m
Váha: 54 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Bob Rozakis a Irv Novick
Představitelka: Alessandra Torresani
Poprvé se objevila: Batman Family #6 (srpen 1976), Catwoman #23 (říjen 2013)

Komiksy

Duela Dent vystřídala v komiksech hned několik identit, během kterých nezmátla nejen čtenáře, ale rovněž prvního Robina (Dicka Graysona), který se s ní několikrát musel vypořádat. Duela vystupovala jako neutrální postava tvrdící, že je blízkou příbuznou Jokera. Robin se ale nenechal znovu oklamat a postupem času odhalil její pravé jméno a pojítko k Two-Faceovi. Duela se začala vydávat za Harveyho dceru a rozhodla se odčinit činy svého otce tím, že by vstoupila do řad mladých Titánů pod novým jménem Harlequin. Zájem o tuto postavu se začal postupně vytrácet během dopisování komiksové série o Teen Titans, kterou měl na starosti scenárista Bob Rozakis. Duelin původ byl nakonec vysvětlen o třicet let později v sérii Countdown to Infinite Crisis, který z Duely udělal uprchlici ze Země-3, paralelního světa, kde se z hrdinů stali záporáci a naopak. Z Duely se nakonec byla dcera heroického Jokstera.

Hraná Duela si vzala inspiraci ještě z jedné další komiksové verze představené v New 52 jako Jokerova dcera. Pochází z normální funkční rodiny žijící na gothamském předměstí. Jednoho dne nemile překvapila rodiče, když si zjizvila obličej odlamovacím nožem, aby si připadala krásnější. Její rodiče si mysleli, že ji mohou stále zachránit, kdyby podstoupila potřebnou plastickou operaci, jenže z toho se Duela vymanila a unikla do gothamských stok, kde nalezla Jokerův obličej. Ten si jej chirurgicky odstranil, aby tamějším hrdinům dokázal, že i bez své masky je něco víc. V ten moment se rozhodla vydat po kriminální cestě, aby mohla být hodna Jokerovy tváře.

Duela má hrdinnou i nebezpečnou stránku. Foto: DC Comics

Batwoman

V seriálu se Duela nevydává za Jokerovu dceru, ale notně čerpá z předlohy vystupující v New 52. Narodila se do bohaté rodiny, ale její matka ji psychicky deptala kvůli jejímu nedokonalému vzhledu. Přece se nesluší, aby holka nevážící si své krásy ztrapnila rodinu Dentových před ostatními rodinami vyšší třídy. Z toho se Duela psychicky složila a hlavou rozbila zrcadlo, jehož kousky si na tváři vyřezala široký úsměv. Než byla převezena do nápravného ústavu, přišla s nápadem, že osvobodí i své kamarádky, veřejně známé osobnosti a influencerky, aby za krásu nemusely platit nejvyšší cenu. Když se do případu vložila Batwoman, Duela zaútočila na svou matku.

Duela se inspirovala úsměvem Ledgerova Jokera. Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!