Evelyn Rhyme

Evelyn Rhyme

Laura Mennell Sezóny 1 2021 - 2021


Psycholožka a hypnotizérka, která je dcerou Hádankáře.

Informace

Celé jméno: dr. Evelyn Rhyme
Alias:: Enigma
Výška: 1,75 m
Váha: 61 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Geoff Johns a Carlos Ferreira
Představitelka: Laura Mennell
Poprvé se objevila: Teen Titans Vol 3 #38 (září 2006)

O Evelyn

Evelyn má vystudovaný doktorát na Paul Revere University, kde se specializovala na problematiku návykových látek a jejich dopadu na mozek. První větší spolupráci s ní zahájila Safiyah Sohail poté, co odhalila, že se její bratr spřáhnul s Beth a společně plánovali vynesl z ostrova pouštní růži. Za trest jim nechala vymazat vzpomínky na pouto, které mezi sebou sdíleli. Enigma navíc proměnila Beth v psychopatickou Alenku. Později své triky nechá vyšumět, když ji Alenka s Oceanem konfrontují.

Další obchod byl uzavřen s Romanem Sionisem, který mě v plánu zajmout Kate Kane, aby pohřbil její vnitřní Kate a vsadil jí do hlavy cizí vzpomínky, konkrétně vzpomínky Romanovy zesnulé dcery Circe. Enigma ji tak následně zpracovala, vymyla Kate mozek a přeprogramovala ji v Circe. Když Julia Pennyworth začala do případu strkat nos, Enigma jí pomocí svých schopností vymazala veškeré vzpomínky na dobu, kdy na vlastní pěst vedla vyšetřování. Posléze si na ni Julia došlápne a odhalí její zločinecké jméno. Jelikož se Enigma podpírá o hůl, jejíž zakončení má tvar otazníku a kterou používá jako zbraň, když se ocitne v nebezpečné situaci, Julii bodne a zhypnotizuje, aby se nechala přeložit do Berlína, kde se nachází sesterská základna bezpečnostní agentury, jejíž je členkou.

Chvíli pomáhala i Vránám, když se po městě rozšířila droga Snake Bite. Jakožto přední expertka na psychotropní látky byla pro bezpečnostní jednotku velkým přínosem. Samotný velitel si s ní zaplatil sezení, aby mu pomohla dostat se z rozvíjející se závislosti na droze, díky níž si může v hlavě tvořit scénáře, kdy mu život nezničil Jokerův útok na rodinu.

Netrvá dlouho a Alenka opět věnuje své oblíbené doktorce krátkou návštěvu. Tentokráte se z ní pokusí dostat, jak se jí povedlo obalamutit Kate, aby se vydávala za zesnulou dceru Black Maska. Jelikož je Evelynin život v sázce, prozradí jí, že Kate musí být v kontaktu s něčím, k čemu měla velké pouto. Alence chce také odhalit frázi, po níž by dostala zpátky svoji sestru, jenže než ji stačí vyslovit, Ocean ji zlomí vaz. V tu chvíli mu Alenka řekne, že zabil dceru Hádankáře a musí dobře schovat Evelynino tělo, aby na ně její otec nezahájil hon.

Black Mask a Enigma se domlouvají, co Kate provedou. Foto: CW

Komiksy

V komiksech se za záhadným jménem Enigma skrývá hádankář, jehož další alias vznikl ze složení jeho civilního jména Edward Nygma. Po událostech Infinite Crisis je v roce 2006 komiksovým čtenářům představena nová postava, která si taktéž přezdívá Enigma a vydává se za Hádankářovu dceru. Ta spolupracuje s Duelou Dentovou a přidává se na stranu Deathstroka, aby zapůsobila na svého otce. Edward ji nakonec zradí a zabije.

Enigma po boku svého otce. Foto: DC Comics
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!