Jacob Kane

Jacob Kane

Dougray Scott Sezóny 2 2019 - 2021


Otec Kate a šéf bezpečnostní agentury Vran.

Informace

Celé jméno: Jacob Kane
Výška: 1,85 m
Váha: 84 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Greg Rucka a J.H. Williams III
Představitel: Dougray Scott
Poprvé se objevil: Detective Comics #854 (srpen 2009)

O Kaneovi

Jacob je pragmatický stárnoucí velitel bezpečnostních jednotek Gothamu, který v komiksech několikrát změnil stranu, nikdy však nepřestal milovat svou dceru Kate, byť se stala něčím, co nenávidí.

Komiksy

Jacob vystudoval prestižní West Point ve Virginii a ve svém prvním komiksu byl zobrazen jako fanatický armádní plukovník, který svou prací doslova žil. Spolu s rodinou se často stěhoval a během pobytu v Bruselu, kde plnil misi pro NATO, mu nájemní zabijáci zabili ženu a dcerku Beth. Jacob sám vychoval dceru Kate a později ji pomáhal stát se Batwoman.

Kane se změnil s rebootem New 52, kdy postupně začal nenávidět maskované hrdiny, stále byl však své dceři oporou. Zajímavým zvratem pak byl i nedávný DC Rebirth, kde coby vůdce organizace zvané Kolonie zakládal týmy Batmanů a využíval technologii Wayne Enterprises. Následně byl zajat a vzat do vazby ve Zvonici, díky pomoci Lady Shivy a Ligy Stínů však prchl. Na konci příběhu je však Jacob na správné straně barikády a pomáhá Bat Family bojovat proti všemožným hrozbám.

Kane v čele jednotek Kolonie. Foto: DC Comics

Filmy

Jacob se objevil v animáku Batman: Bad Blood, kde mu hlas propůjčil Geoff Pierson.

Kane sehrál ve filmu důležitou roli. Foto: Warner Bros. Animation

Batwoman

V seriálu Batwoman si Jacoba zahrál Dougray Scott. Jacob zde o ženu přišel kvůli Jokerovu útoku a Batmanovu (ne)zásahu. Od té doby nesnáší maskované hrdiny, o to víc je překvapen, když se mu ve městě, kde vede bezpečnostní službu Vran, začne jeden znovu řádit.

Plukovník Kane hodlá Gotham oprostit od zločinu. Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!