Julia Pennyworth

Julia Pennyworth

Christina Wolfe Sezóny 2 2019 - 2021


Dcera Batmanova komorníka Alfreda, která pracuje pro špionážní agenturu a s Kate ji pojí složitá minulost.

Informace

Celé jméno: Julia Pennyworth
Aliasy: Penny-Two, Tuxedo One
Výška: 1,7 m
Váha: 52 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Gerry Conway, Don Newton
Představitelka: Christina Wolfe
Poprvé se objevila: Batman Vol 2 #28 (duben 2014)

O Julii

Titulována jako Tuxedo One si dcera Alfréda Pennywortha dává oddych od špionážních misích, které plnila pro firmu Special Reconnaissance Regiment, a odjíždí zpátky do Gothamu zkontrolovat Luka Foxe, jehož otec dělal Julii kmotra. Je si blízká s Kate Kane a Sophie Moore, mezi nimiž dojde k milostnému trojúhelníku. Na chvíli si na sebe vezme i netopýří symbol, aby pomohla Kate z prekérní situace. Korupce v Gothamu jí není lhostejná, a proto se po pravidelné spolupráci s Bat týmem odhodlá vstoupit do řad Vran, kde se pod vedením Sophie pokouší změnit Gotham k lepšímu.

Komiksy

Julie se většího prostoru dočkává v napínavém příběhu Scotta Snydera Batman Eternal. Zde se cesta netopýra střetne v Hong Kongu s Juliinou, která byla zaúkolovaná konfrontovat tamního vlivného mafiána napojeného na Falconeho. S četnými zraněními byla převezena do Gothamu, kde se potkala se svým otcem, s nímž nevycházela v dobrém. Jakmile objevila Batcave a dozvěděla se pravdu o tajném životě svého otce, pochopila, že ji otec neopustil, aby dělal celý život sluhu rozmazlenému miliardáři. Ve znovuzrození vede po boku Batwoman vlastní vyšetřování týkající se nebezpečné skupiny The Many Arms of Death.

Julie v akci. Foto: DC Comics

Batwoman

Julia sehrála v životě Kate Kane velkou roli. Poté, co byla Kate vyhozena z akademie, byla Julie zaúkolovaná Brucem, aby na jeho sestřenici dávala pozor, zatímco tráví čas v Londýně. Po falešným jménem se sblížila s Kate, dělala jí instruktorku a učila ji krav maga. Kvůli nešťastné náhodě bylo Juliino krytí provaleno a Kate se od ní izolovala. O několik let později se opět střely během pátrání po zločinci, kterému je přezdíváno Rifle, a nabídla Kate svoji pomoc. Od té doby se Julie častěji zdržuje v Gothamu, kde bojuje s bezprávím nejen za Bat tým, ale občasně i jako členka Vran.

Julii ztvárňuje herečka Christina Wolfe. Foto: CW