Lois Lane (Země-167)

Lois Lane (Země-167)

Erica Durance Sezóny 1 2019 - 2019


Životní partnerka Clarka Kenta a zároveň nejlepší reportérka historie Daily Planet.

Informace

Celé jméno: Lois Lane
Alias:: Vixen, Stiletto, Valkyrie
Výška: 1,68 m
Váha: 54 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Alfred Gough a Miles Millar na motivy postavy od Joea Shustera a Jerryho Siegela
Představitelka: Erica Durance
Poprvé se objevila: Smallville s04e01 (22.9.2004)

O Lois

Krásná a k tomu i zatraceně chytrá reportérka, držitelka Pullitzerovy ceny a navrch i největší láska Muže z oceli. Co víc dodávat?

Smallville a následné komiksy

Coby nejstarší dcera generála Sama Lanea byla Lois odmala vedena k vojenské službě. Ale zatímco její sestra Lucy nakonec u armády skončila, Lois se po románku se Stevem Trevorem vypravila na studium žurnalistiky. Po maturitě vycestovala do Smallville, kde se seznámila s Clarkem Kentem i jeho otcem Jonathanem. Pracovala jako servírka v bistru i coby Jonova asistentka, nakonec se ale přestěhovala do Metropolis. Zde vystudovala univerzitu a postupně nastoupila do redakce Daily Planet. Prožila románek s Arthurem Currym, ale nakonec skončila ve vztahu s Clarkem, postupně odhalila jeho tajnou identitu a ve všem jej podporovala. Stála za ním i v době, kdy se rozhodl stát Supermanem.

Lois vyptávající se Clarka na jeho schopnosti. Foto: CW

V komiksové sérii Season 11 Lois získala Pullitzerovu cenu za své investigativní reportáže a byla vyslána do Afriky, kde odhalila, že Clarkova ex Lana Lang se stala hrdinkou. Spolu s Clarkem následně ve Washingtonu přihlížela příchodu Wonder Woman do našeho světa a v Gothamu se několikrát setkala s Batmanem a jeho pobočníkem Nightwingem. Při střetu s Monitory pak Lois s Clarkem vyrazila napříč vesmíry a nakonec přihlížela jejich porážce. Podle komiksů si pak Lois svou životní lásku vzala v roce 2018.

Lois při setkání s Batmanem a Nightwingem. Foto: CW, DC Comics

Crossover

Lois si nakonec svého Clarka vzala a společně se poté, co se Clark vzdal schopností přesunuli zpět do Smallvillu. Když jednou právě do poklidného Kansasu dorazil Lex Luthor a zjistil, že na této Zemi už není Superman, nalezla Lois Clarka stojícího u špalku jen proto, aby jej pochválila za vtipnou hlášku.

Lois & Clark na Kentovic farmě. Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!