Magpie

Magpie

Rachel Matthews Sezóny 1 2019 - 2020


Mrštná zlodějka, která se snaží ukořistit sbírky z gothamského mu­zea.

Informace

Celé jméno: Margaret Pye
Alias:: Magpie
Výška: 1,7 m
Váha: 54 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: John Byrne
Představitelka: Rachel Matthews
Poprvé se objevila: The Man of Steel #3 (listopad 1986)

O Margaret

Margaret je čiperná zlodějka, která má slabost pro blyštivé cetky, a proto si vyhlíží bohaté oběti, které těmito zbytečnostmi oplývají. Kvůli tomu se několikrát střetla s Batwoman. Když jde do tuhého, dává se na dráhu spořádané fotografky a milující sestry Reagan.

Největší dopad na ni měl neortodoxní způsob výchovy, během které si vybudovala závislost na lesklých cetkách. Na dráhu zločinu ji svedla myšlenka, že člověk musí být ochotný udělat cokoliv proto, aby přežil. V civilním životě si vyhlížela prostřednictvím objektivu dostupná místa, kde by se dalo loupit, a pod rouškou noci je navštěvovala coby Magpie, jak ji začala nazývat média. Po jistých nelibostech přezdívku přijala a vytvořila si vlastní hnízdečko, kam si schovávala svůj lup a které opatřila bezpečnostními senzory, které by při zaznamenání cizího pohybu spustily automatickou sebedestrukci. S kriminálním životem jí pomáhala její sestra Reagan, která střídavě pracovala v luxusních podnicích, díky čemuž si Magpie mohla nastudovat, jak nepozorovaně proniknout do sejfů bohatých majitelů.

Když se Kate Kane rozhodla vystavit perly Marthy Wayne na akci v místním muzeu, Magpie o ně projevila zájem. Po výměně názorů a několika kopancích se Magpie vytratila jako pára nad hrncem, ale na Marthin náhrdelník nezapomněla. Udělala si na něj zálusk, a proto se vkradla do Wayne Tower, kde omráčila Luka. Náhrdelník ukradla a jeho repliku sestavenou z výbušnin nastražila do muzea, aby Batwoman zaměstnala. Magpie ale není jediná, kdo dokáže připravit lest, a jak se ukázalo, Batwoman ji přechytračila a zavřela do Arkhamu. Tam se seznámila s Alenkou, Myšákem a Hushem, s nimiž krátce spolupracovala.

Magpie byla první velkou soupeřkou Batwoman. Foto: CW

Komiksy

Magpie je první kriminálnicí, kterou dopadlo duo sestavené z Batmana a Supermana. Pod původním jménem Margaret Pye pracovala v Gothamském muzeu Museum of Antiquities, kde se starala o tamní vstavené předměty. Když si uvědomila, že nikdy nemůže být vlastníkem drahých artefaktů a lesklých šperků, probudila se v ní Magpie, která jednotlivé předměty měnila za duplikáty, které byly pro návštěvníky muzea životu nebezpečné. Aby si zajistila vysokou úspěšnost, sestavila si vlastní gang, do něhož naverbovala několik pouličních zlodějíčků, které za trest zabíjela, když nesplnili svůj úkol. Krátce nato jí byly nasazeny klepeta, s nimiž byla poslána do Arkhamu, kde sdílela celu s Poison Ivy.

S Magpie si není radno zahrávat. Foto: DC Comics

Seriály a filmy

Magpie je častou postavou vyskytující se v kolekci gothamských kriminálníků. Proto nemohla chybět v animovaném seriálu Beware the Batman z roku 2013, kde ji namluvila dabérka Grey DeLisle. O několik let později pomáhala Jokerovi podrobit si Gotham ve filmu The Lego Batman Movie. Následně se poprvé objevila v hrané podobě v seriálu Gotham, kde jsme mohli sledovat její počátky a kde byla ztvárněna mladou herečkou Sarah Schenkkan.

Sarah Schenkkan jako Magpie v seriálu Gothamu. Foto: FOX
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!