Mary Hamilton

Mary Hamilton

Nicole Kang Sezóny 2 2019 - 2021


Kateina nevlastní sestra, vlivná instagramová influencerka a také provozovatelka nelegální kliniky.

Informace

Celé jméno: Mary Elizabeth Hamilton
Výška: 1,6 m
Váha: 52 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: -
Představitelka: Nicole Kang
Poprvé se objevila: v seriálu Batwoman

O Mary

Mary je Kateina nevlastní sestra, kterou až do jejího zmizení obdivovala a podporovala. Studuje medicínu a díky vysokému postavení své matky si otevřela vlastní nelegální kliniku, díky níž může zachraňovat životy těm, kteří si řádnou lékařskou péči v gothamské nemocnici nemohou z finančních důvodů dovolit. Patří k prvním, kdo odhalil pravou identitu netopýří strážkyně a jejího bohatého bratrance.

Komiksy

Mary v komiksech přímo nevystupuje, zato se její postava inspiruje u Mary Elizabeth Kane, která si jako první osvojila přezdívku Bat-Girl. Mary ve skutečnosti není nevlastní dcerou Kate, ale její neteří, která když zjistila, že se její teta prohání ulicemi s netopýřím symbolem na hrudi, přemluvila ji, aby ji trénovala jako svou parťačku. Rázem si osvojila boj se zločinem. Po několika tvůrčích změnách byla Mary přejmenována na Bette Kane a titulována jako Flamebird.

Stane se i ze seriálové Mary samozvanec? Foto: DC Comics

Batwoman

Příjmení Hamilton se řadí mezi gothamskou elitu a Mary si díky tomu dokázala vybudovat vysoké postavení na sociálních sítích. Společně se svou matku se snažila pomáhat obyvatelům Gothamu neortodoxním způsobem, ačkoliv se mnohdy dostala do rozporu se zákonem. Své medicínské předpoklady užívá nejen v nelegálně otevřené klinice, ale i v případě, kdy je Batwoman a její zástupkyně ošklivě zraněna. Oficiální členkou Bat týmu se stala poté, co objevila jeskyni a zjistila pravdu o své nevlastní sestře Kate. Po jejím zmizení pomáhala Ryan Wilder přebrat otěže a naučila se obsluhovat složitý, jeskynní superpočítač. Věří, že Alenku jednou přivede před spravedlnost za to, co její matce provedla.

Postavu v seriálu ztvárňuje herečka Nicole Kang. Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!