Myšák

Myšák

Sam Littlefield Sezóny 1 2019 - 2020


Člen Wonderland gangu a Alenčin partner v boji s Gothamem.

Informace

Celé jméno: Jonathan „Johnny“ Cartwright
Výška: 1,7 m
Váha: 75 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: -
Představitel: Sam Littlefield
Poprvé se objevil: v seriálu Batwoman (2019)

O Myšákovi

Myšák je vyvrženec společnosti, který se kvůli ohavným popáleninám na obličeji vyhýbal kontaktu s lidmi. V mládí se naučil napodobovat hlas kohokoliv, kdo se mu postavil do cesty. Vyrůstal společně s Beth, která byla vězněna rodinou Cartwrightových, až si k ní vytvořil bratrské pouto.

Komiksy

Myšák v komiksech přímo nevystupuje, zato se tvůrci inspirovali u postavy Jane Doe (Jane Cartwright), která se poprvé objevila v sérii Arkham Asylum: Living Hell z roku 2003. Jane je jednou ze smutných postaviček zoufalých z vlastní existence, a proto se tajně vkrádá do životů cizích lidí, kterakým závidí, jaké šťastné chvíle každodenně prožívají. Své vyhlídnuté oběti zabíjí, vklouzává do jejich kůže a napodobuje jejich hlas. Její hon za štěstím byl zanedlouho přerušen a Jane byla uvězněna do Arkhamu, kde její řádění nebylo zastaveno, naopak se ještě více utrhla z řetězů. Jane se rovněž poprvé objevila na televizních obrazovkách v seriálu Gotham, kde ji ztvárnila herečka Sarah Pidgeon.

Jane byste v noci nechtěli potkat. Foto: DC Comics

Batwoman

Jonathan už od školy neměl žádné kamarády, protože se mu ostatní spolužáci posmívali kvůli popáleninám, které měl na obličeji. Samotný si připadal jako monstrum, a to ho donutilo izolovat se od světa a přijmout osamělý život v chatce na okraji města. Jeho otec dr. August Cartwright se zavázal, že svému synovi dopomůže ke štěstí, kterého by dosáhl pouze jako jiný člověk. Pustil se proto do studia, jak lidem vyříznout obličej, aby Jonathan mohl následně proklouznout do jejich kůže a ukrást jim jejich identitu.

Myšák se v průběhu let stal Alenčinou pravou rukou, která s ním vědomě manipulovala. Když byl vězněný v Arkhamu bez Alenky, uvědomil si, že dokázal najít svůj vlastní rytmus a zároveň si konečně připadal šťastný. To ale nevyhovovalo Alenčině plánu, a ta proto svého bratra zradila.

Myšák byl v seriálu ztvárněn hercem Samem Littlefieldem. Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!