Ryan Wilder

Ryan Wilder

Javicia Leslie Sezóny 2 2021 - 2022


Kdysi bez domova a bez přátel, nyní součástí Batfamily a hrdá nositelka netopýřího symbolu.

Informace

Celé jméno: Ryan Wilder
Alias:: Batwoman
Výška: 1,61 m
Váha: 56 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Caroline Dries a Holly Dale
Představitelka: Javicia Leslie
Poprvé se objevila: v seriálu Batwoman (2021), v komikse Batgirl #50 (říjen 2020)

O Ryan

Život se s Ryan nikdy příliš nemazlil, to však naopak posílilo její tělo a mysl. Když jí do náruče spadl netopýří oblek s červeným symbolem netopýra, ani na vteřinu nezaváhala a rozhodla se, že se stane hlasem těch, které zkažený vládní systém zahnal do kouta. Ryan se tak stává druhou Batwoman poté, co její předchůdkyně záhadně zmizí z povrchu zemského. A věci se pod jejím dohledem skutečně mění k lepšímu, nemyslíte?

Komiksy

Ryan je jednou z komiksových postav, které byly přivedeny na stránky sešitů po vzoru Johna Diggla, jehož kladné přijetí fanoušky seriálu Arrow mu přidalo do vínku pestré životní příležitosti jak v Arrowverse, tak v komiksech. Ryan je postavou vytvořenou původně pro seriál Batwoman, jenž po jistých změnách přišel o titulní hrdinku po odvysílání první série. Z prvních charakteristik seriálové Ryan zveřejněnými stanicí CW čerpala scenáristka Cecil Castellucci a budoucí druhou Batwoman zařadila do finále celé série Batgirl #50, kde se Barbara Gordon na čas loučila se svým superhrdinským alter egem.

V komiksech nedošlo k přímé návaznosti na seriál a novou postavu nepředstavila coby netopýří samozvaňkyni, ale zaměřila se na její obyčejný život, za něhož mění ulici za ulicí v dodávce, v níž je kvůli nezaměstnanosti nucena přebývat společně s pokojovkou, kterou jí darovala její adoptivní matka. Barbara se zmíní o Ryan jako o milovnici románových příběhů a jako o bývalé žačce, která navštěvovala její kurzy, když v mládí pracovala místní v knihovně. Nebojí se ozvat, když někdo překračuje meze zákona, a sympatizuje s protestujícími, kteří brání svůj domov a sousedství, aby je nespolkli zbohatlíci, kvůli nimž by se nemuseli pakovat o dům dál. Zatím je nejasné, zdali Ryan obleče Batwomanin kostým i v komiksech.

I v komiksech Ryan bojuje proti utlačování. Foto: DC Comics

Batwoman

Ryan bylo řečeno, že se její matka vzdala svého života, aby ho na oplátku mohla věnovat své dceři. Později vyšlo najevo, že její biologická matka při porodu ve skutečnosti nezemřela, i přesto se Ryan musela od malička spoléhat sama na sebe, zatímco vystřídala několik pěstounských rodin a nakonec byla přesunuta do gothamského sirotčince, kde se seznámila se svou budoucí láskou Angelique. Obě si navzájem kryly záda, když časy byly nejhorší. Ryan byla například unesena ženou jménem Candice Long, když si šla do místního stánku koupit sešit ze své oblíbené komiksové série o Ghost Kidovi. Angelique ji po několika týdnech naštěstí nalezla a zachránila před nebezpečnou únoskyní.

V dospělosti byla stíhána za zločin, který sama nespáchala, ale namočila se do něj její přítelkyně. Sama bydlí v dodávce na okraji města, kde má výhled na řeku a kde pečuje o svou květinu, jediná věc, která jí zbyla po její adoptivní matce Coře Lewisové, kterou zavraždil Alenčin gang. Během jedné chladné noci nad Gothamem vybuchlo letadlo, jehož trosky málem zasáhly Ryanino provizorní obydlí. Když se snažila trosky ohledat kvůli možným přeživším, kterým by nabídla svou pomoc, nalezla oblek Batwoman. Mezi účastníky letu byla totiž i Kate Kane, samotná Batwoman. Ryan ji tak zastoupila v její nepřítomnosti, spřátelila s Bat týmem a vydala se chránit ulice coby druhá mstitelka bezpráví. Díky přívětivému prostředí ve Wayne Tower a novým přátelům si dala život do pořádku a podařilo se jí nalézt u Mary stálé bydlení a stálou práci. Během dne pendluje jako barmanka a během nocí odráží hrozby, které se řítí na Gotham.

Ryan je pro obyvatele Gothamu vzorem. Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!