Sophie Moore

Sophie Moore

Meagan Tandy Sezóny 2 2019 - 2021


Členka sboru Vran, pravá ruka Jacoba Kanea a bývalá osudová láska Kate.

Informace

Celé jméno: Sophie Moore
Výška: 1,73 m
Váha: 57 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Greg Rucka a J.H. Williams III
Představitelka: Meagan Tandy
Poprvé se objevila: Batwoman Vol 2 #32 (srpen 2014)

O Sophie

Sophie je dcerou Diane Moore a starší sestrou Jordan Moore. Na vojenské akademii se zamilovala do své spolužačky Kate Kane. Několik dní před ukončením výcviku pravda nečekaně vyplula na povrch, kvůli čemuž oběma úspěšným kadetkám hrozilo vyhození ze školy. Jacob Kane nabídl Sophie pomocnou ruku, kterou po dlouhém váhání přijala a stala se součástí gothamských bezpečnostních jednotek.

Komiksy

I na komiksových stránkách byla Sophie Kateinou tajnou láskou, s níž sdílela pokoj na vojenské akademii ve West Pointu. Dlouhou dobu musela skrývat svou sexuální orientaci, aby si mohla splnit svůj sen stát se plukovníkem. Kate z akademie nakonec odešla, zato Sophie se vypracovala na vyšší příčky a vedla výcvikové hodiny na vojenské škole poblíž Gothamu. Sophie se se svou bývalou láskou nakonec ještě jednou potkala na charitativní akci, ale jakmile vyšlo najevo, že Kate je zasnoubená, rozhodla se na ni úplně zapomenout.

Sophie je v komiksech učitelkou. Foto: DC Comics

Batwoman

Sophie byla po nástupu k Vranám vyřazena z hlavních operací a svým kolegům zprostředkovávala klíčové informace skrze vysílačku. Postupem času na sobě zapracovala natolik, až jí bylo umožněno vyměnit monitor za služební zbraň a zastupovat velitele Kanea v době jeho nepřítomnosti. Sophie věřila v poslání Vran, ale jakmile se jí do cesty připletla Ryan Wilder, uvědomila si, že po boku netopýří strážkyně by dokázala změnit věci k lepšímu efektivněji. Podaří se jí změnit prohnilý systém?

Postavu v seriálu ztvárňuje herečka Meagan Tandy. Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!