Tommy Elliot

Tommy Elliot

Gabriel Mann Sezóny 2 2019 - 2021


Dětský přítel Bruce Wayna, jenž zbohatl díky ne moc legálnímu byznysu.

Informace

Celé jméno: Thomas „Tommy“ Elliot
Alias: Hush
Výška: 1,9 m
Váha: 100 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: červená
Autoři postavy: Jeph Loeb a Jim Lee
Představitel: Gabriel Mann
Poprvé se objevil: Batman #609 (leden 2003)

O Tommym

Tommy je vlastníkem společnosti Elliot Estates, díky níž získal moc, vliv a peníze, s nimiž se snažil předstihnout svého tehdejšího přítele Bruce Wayna v honbě za slávou. Tommy ale nedokázal jednat s chladnou hlavou a Brucem se rozhodl stát. S tím mu pomohl nikdo jiný než dvojka Alenka s Myšákem.

Komiksy

Thomas Elliot, v mládí nejlepší přítel Bruce Waynea, se v komiksu poprvé představil roku 2003 ve slavné sérii Jepha Loeba Batman: Hush. Tommy coby uznávaný gothamský lékař využil svých schopností a napodobil svého dřívějšího přítele, kterého chtěl zdiskreditovat. Přestalo mu stačit oblékat se jako Bruce, trávit čas se stejnými holkami jako Bruce, a dokonce zabil své vlastní rodiče, aby osiřel stejně jako Bruce. Samotný si začal přezdívat Bruce Wayne, aby si získal větší pozornost a náklonost žen. Nenávist, kterou choval ke svému kamarádovi, vřela natolik, až si Tommy začal ubližovat a zjizvil si obličej k nepoznání. Tím se rozepsala nová kapitola, kde byl Hushovi dán život. Od té doby se Hush ukázal v mnoha dalších komiksech včetně příběhů z nového DC Rebirth.

Thomas je ve skutečnosti talentovaný neurochirurg a manipulátor. Foto: DC Comics

Batwoman

V roce 2005 se Tommyho rodiče stali obětmi autonehody, během které zemřel Tommyho otec a jeho matka byla zachráněna Temným rytířem. Později se ukázalo, že Tommy celou nehodu zosnoval, a kvůli tomu, že se musel 14 let starat o matku přišpendlenou na lůžko, si k Batmanovi vypěstoval jistou nenávist. Matkou pohrdal, protože si jeho otce vzala jen pro peníze. Aby si Tommy mohl přilepšit, začal se zajímat o tajné deníky Luciuse Foxe zaměstnaného u Wayne Tech. Jeho zlotřilý plán ale nevyšel a Lucius byl zabit.

Po matčině smrti zdědil všechno jmění rodiny a koupil si klub Lookout, díky němuž mohl prát peníze. Jakmile si Tommy zaplatil za hádanku, dozvěděl se pravou identitu Temného rytíře, kterému se plánoval pomstít pomocí zbraně, která by dokázala penetrovat netopýří oblek. V Gothamu se v tu dobu objevily zvěsti, že je netopýr znovu v akci, ale ve skutečnosti šlo o Bruceovu sestřenici Kate, která přijala identitu Batwoman. Tommyho plán znovu nevyšel, a protože ohrozil životy nevinných, byl zavřen do Arkhamu.

V Akrhamu se seznámil s Alenkou a Myšákem, kteří mu nabídli možnost splnit si sen, kdy by konečně mohl ukrást identitu svému úhlavnímu nepříteli. Tommy jim na oplátku odhalil, kdo se skrývá pod oblekem netopýra a co je psáno v zápisníku Luciuse Foxe. To Alence nestačilo, a proto mu odřezala obličej a jeho novou tvář držela pod zámkem, dokud jí nepomohl deník získat a přeložit jeho zakódované řádky. Kvůli tomu byl nucen obvázat si obličej a přijmout přezdívku Hushe, kterou mu dala média. Tommy se nakonec stal Brucem Waynem a dlouho se za něj vydával, než ho Ryan porazila a Bruceův obličej z něj strhla.

Gabriel Mann jako Hush v seriálu Batwoman. Foto: CW

Videohry

Hush se objevil i ve videoherní sérii Batman: Arkham. Mobilní hráči si ho pak mohou užít i ve hře Injustice 2.

Foto: Rocksteady Studios
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!