Vesper Fairchild

Vesper Fairchild

Rachel Maddow Sezóny 2 2019 - 2021


Zpravodajka a hlasatelka v Gotham City.

Informace

Celé jméno: Vesper Katherine Fairchild
Alias: Siren of the Night
Výška: 1,7 m
Váha: 57 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Doug Moench, Kelley Jones
Představitelka: Rachel Maddow
Poprvé se objevila: Batman #540 (březen 1997)

O Vesper

Vesper je v Gothamu oblíbená hlasatelka, která sleduje současné dění ve světě i v Gothamu a sleduje vyvíjející se kariéru mladé netopýří strážkyně, která zastupuje zmizelého Batmana. Obou samozvanců se nebojí, naopak je velmi podporuje a stejnou osvětu se snaží přenést i na své posluchače.

V roce 2007 si na milost vzala společnost Queen Consolidated, kterou prošetřovala kvůli neotřelé investigativní reportáži. Do situace se vložil samotný Oliver Queen, který se s Vesper vyspal, aby společnost neočernila a vynechala ze své křížové výpravy.

Vesper je velmi aktivní a živá žena, která má po celém Gothamu kontakty. Ve své talk show se nebojí mluvit otevřeně a projevit svůj vlastní názor či city. Snadno se dokáže naštvat, ale všechno špatné umí přejít s nadhledem. Podporuje LGBT+ komunitu a kritizuje každého, kdo se od hnutí snaží distancovat.

Vesper v seriálu pouze vystupuje mimo obraz. Foto: CW

Komiksy

I v komiksech je Vesper Fairchild vlivnou osobností, která každodenně promlouvá ke Gothamu. Velký vliv měla i na filantropa Bruce Wayna, s nímž měla dlouholetý románek. Kvůli tomu se stala obětí střelby, když se Lex Luthor snažil vyšachovat Bruce ze hry a hodit na něj její vraždu. Po Vespeřině smrti se Bruce vzdal svého civilního života a dlouhou dobu operoval pouze jako Batman.

Vesper bere svou práci vážně. Foto: DC Comics

Hry

Vesper se objevila i v počítačové hře Batman: Telltale, kde působila rovněž jako hlasatelka a zároveň si připravovala živé televizní vstupy, které Bruce sledoval prostřednictvím svého superpočítače, aby měl přehled o současném dění.

Vesper ve hře Batman: Telltale. Foto: Telltale Games