S01E16: Insatiable

S01E16: Insatiable

CZ 21.3.2013 1 720 000 43 minut


Catherine vyšetřuje vraždu, kterou údajně spáchal ochránce, což, jak Catherine ví, není možné, protože Vincent není vrah. Evan plní úkoly pro Muirfield, zatímco Tess její milenec, její šéf Joe, posílá procházet staré stopy, aby byla v bezpečí, což se Tess ani trochu nelíbí.

Vincent a Catherine si užívají vzájemné blízkosti a do reality je vrátí až to, že se Catherine musí vrátit do práce a řešit vraždu, kterou údajně spáchal ochránce. Catherine, která ví, že to nemohl být Vincent, jelikož si spolu užívali v posteli, se snaží zbytek týmu upozornit, že tu nejspíš mají někoho, kdo se snaží ochránce napodobovat, ale nikdo o tom nechce ani slyšet.

Vincent a Cat nacházejí na místě činu úlomek ze starověké zbraně jménem palcát.

Muirfiled dává Evanovi úkol: udělat cokoli bude muset, aby policie ochránce nechytila.

Joe stahuje Tess ze zásahu a dává jí za úkol projít vychladlé stopy po ochránci, aby nebyla v nebezpečí, protože spolu mají poměr a záleží mu na ní a nechce, aby se jí něco stalo.

A aby těch problémů neměli Cat s Vincentem málo, Evan prověří Catherininu šálu, kterou u něj zapomněla a najde na ní mezidruhovou DNA. Catherine se mu snaží namluvit, že na ní tato DNA musela ulpít při vyšetřování, ale Evan tomu nevěří.

Cat, Vincentovi a JTmu díky domu dochází, že už se dostali za místo, odkud není návratu a rozhodnou se dát policii to, co hledá. Mrtvolu ochránce. Seženou si proto starou mrtvolu a rozhodnou se dát policii typ, kde se ochránce skrývá a spálit to tam dřív, než přijedou.

Poté, co si Tess promluví s lidmi, kteří se s ochráncem setkali, a zachránil je, začne pomalu měnit názor. Dokonce Joeovi řekne, že možná skutečně není chladnokrevný vrah a snaží se lidi chránit. A také mu řekne o své domněnce, že se možná nejedná o člověka, protože řada zachráněných mluví o zvířecích rysech. Joe je samozřejmě zaslepený nenávistí, protože mu zabil bratra, takže nechce slyšet ani slovo.

Cat zavolá Gaba a řekne mu, že má informaci, kde se ochránce nachází a Gabe rozjede akci.

JT zjistí, že Evan dal jejich adresu Muirfieldu a ti se tam dostanou rychleji než policie a Vincentovi s Cat se jen tak tak povede utéct a rozhodně nemají čas vyhodit skladiště do vzduchu, jak plánovali. Nicméně mají štěstí, protože Muirfiledu se povede střelit do sudu s hořlavinou a skladiště odpálí za ně právě ve chvíli, kdy na místo dorazí policie.

Na konci dílu vidíme u Gaba doma palcát, kterým byl zabit vozka, z jehož smrti Vincenta obvinili a chybí mu přesně ta část, kterou našli na místě činu.

Výslech ženy, kterou Vincent zachránil, Tess zavede do tunelů pod městem, kde potkává Vincenta. Tess střílí a postřelí ho. Catherine se ukáže v poslední vteřině.

Epizodu napsanou Blair Singer režíroval Lee Rose.

Hudba z epizody:
Like Blood Like Honey by Holly Brook
Desire by Ryan Adams
Free Like You Make Me by Cary Brothers

Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Beauty and the Beast(Kráska a zvíře)

Návrat klasické pohádky v novém hávu – Když byla teenager, byla Catherine Chandlerová (Kristin Kreuk) svědkem vraždy své matky. Mohla být také zabita, ale někdo – nebo něco – ji zachránil.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Detektivní, Romantický
hrají
Jay Ryan (Vincent Keller), Kristin Kreuk (Catherine Chandlerová), Austin Basis (J.T. Forbes), Nicole Gale Anderson (Heather Chandlerová), Nina Lisandrello (Tess Vargasová), Brian White (Joe Bishop), Sendhil Ramamurthy (Gabe Lowan), Max Brown (Evan Marks)