S01E18: Heart of Darkness

S01E18: Heart of Darkness

CZ 18.4.2013 1 590 000 43 minut


Evan, zlomený žalem, žárlivostí a alkoholem přivede Muirfield k Vincentovi a Vincent je nakonec zajat. Brzy ale Evanovi dochází, že věci asi nebudou takové, jak se zdají a pokusí se Catherine pomoci ho zachránit. A tento dobrý skutek ho stojí to život.

Poslední věc, kterou jsme v minulém díle viděli, byl Evan zlomený zjištěním, že Catherine někoho má a navíc je tím někým ono mezidruhové stvoření, které doufal, že zemřelo a které považuje za krajně nebezpečné. Nyní ho nacházíme zničeného ještě o kousek víc a navíc ve značně podroušeném stavu, jak předává Muirfiledu informaci, kde Vincenta najdou. Poté se popere v baru, aby na něj zavolali policii, která ho zavře, aby za ním Catherine přišla do vězení a nebyla s Vincentem, až si pro něj Muirfield přijde.

Ve vězení jí udělá scénku, jak si mohla vybrat příšeru a takhle mu lhát, načež se prořekne, že si pro Vincenta jde Muirfield a Cat ho běží zachránit. Není to naštěstí třeba. Tentokrát je Vincent včas zaslechne a včas uteče. Od Cat se dozví, že Muirfield věděl, kde ho najde, díky Evanovi. Cat viní sama sebe, myslí si, že tomu možná mohla předejít, kdyby k Evanovi byla upřímná, a chce si s ním zkusit promluvit a přesvědčit ho, že Vincent není žádné monstrum, za které ho považuje. Vincent to chce vyřídit sám, ale Catherine mu to zakazuje a jde za Evanem na okrsek. Ten se zde ale nenachází a místo toho je v jeho márnici Gabe a prohrabává se mu ve věcech. Stejně tak má Catherine vypáčené šuplíky. Gabe je přesvědčený, že výbuch ochráncova doupěte nebyla náhoda a je tudíž přesvědčený, že mají na oddělení zrádce a teď ho hledá.

Vincent si odchytává Evana v metru a dává mu přednášku, aby zmizel z jejich života a odvedl stopu Muirfieldu jinam. Evan místo toho přivolá Muirfield a těm se tentokrát povede Vincenta zajmout.

J.T. se objeví na okrsku a informuje Cat, že si myslí, že Muirfield má Vincenta. Spolu s Tess se ti dva vydají na záchrannou akci.

Evan je mezitím v budově, kde drží Vincenta a začne mít podezření, že tu něco nehraje, proto ukradne vstupní kartu hlídači a nakoukne na pár míst, na která by neměl a zjistí informace, které by vědět neměl. Například něco o Catherininých rodičích.

Zatímco J.T. a Tess vyřazují elektrický plot kolem budovy Muirfieldu, kde drží Vincenta, Catherine jde dovnitř, aby ho zachránila. Těsně po vstupu se jí ovšem povede spustit alarm.

Během svého slídění Evan narazí na Vincenta zavřeného v kleci a je svědkem toho, jak mu agent Muirfieldu popisuje, jak ho rozpitvají zaživa. Z toho, co viděl, Evanovi dochází, že Muirfield své experimenty nezastavil a že Vincenta chce jen k tomu, aby ho mohli studovat. Uvědomuje si, že mu lhali a že je s Catherine oba zabijí. Ví, že on Catherine zachránit nedokáže, ale Vincent by mohl.

Chce ho proto pustit, ale objeví se tam opět ten agent Muirfieldu a chce z něj vymlátit, kdo se jim tam vloupal. Když vidí, že mu to nepoví, střelí ho a nechá na podlaze umírat.

Catherine osvobozuje Vincenta a snaží se Evana, který zatím stále žije, odtamtud dostat. Snaží se utéct přes sklep, ale v cestě jim stojí dveře, které se Vincent pokouší otevřít, ale jsou velmi těžké a Muirfiled už se blíží. Evan se proto srdceryvně rozloučí a vydá se jim vstříc a vstříc jisté smrti, aby Catherine koupil trochu času. Díky tomu se Cat s Vincentem povede utéct, ale Evan je mrtev.

Druhý den na stanici Catherine zjistí, že než se Evan vydal vstříc jisté smrti, poslal Gabovi e-mail, kde se přiznal k tomu, že to on byl tím zrádcem na oddělení a že utíká z města. Takže nejen, že Catherine zachránil život, ale ještě ji zbavil podezření.

Catherine je zničená a obviňuje se z Evanovy smrti.

Epizodu napsanou Rogerem Grantem a Blair Singer režíroval Scott Peters.

Hudba z epizody:
Bigger Than Love by Benjamin Gibbard
Safe With Me by The CO

Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Beauty and the Beast(Kráska a zvíře)

Návrat klasické pohádky v novém hávu – Když byla teenager, byla Catherine Chandlerová (Kristin Kreuk) svědkem vraždy své matky. Mohla být také zabita, ale někdo – nebo něco – ji zachránil.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Detektivní, Romantický
hrají
Jay Ryan (Vincent Keller), Kristin Kreuk (Catherine Chandlerová), Austin Basis (J.T. Forbes), Nicole Gale Anderson (Heather Chandlerová), Nina Lisandrello (Tess Vargasová), Brian White (Joe Bishop), Sendhil Ramamurthy (Gabe Lowan), Max Brown (Evan Marks)