S01E20: Anniversary

S01E20: Anniversary

CZ 2.5.2013 1 230 000 43 minut


Cat na chvíli propadne naději, že by její matka mohla být stále naživu a mezi ní a Vincentem dojde k první větší hádce a ta není kvůli nikomu jinému, než kvůli Gabeovi, kterého si Vincent nepřeje, aby Catherine vídala.

Je 10. výročí smrti Catherininy matky a také 10.výročí ode dne, kdy se Vincent a Catherine poprvé viděli a kdy jí prvně zachránil život.

Catherine a Vincent jdou na hřbitov dát na hrob její matky květiny a u hrobu stojí překvapivě Gabe. Jelikož chtějí vědět, co tam dělá, Catherine za ním jde sama a zeptá se ho. Gabe jí přiznává, že její matka byla jeho lékařkou, když byl dítě a drželi ho v Muirfieldu, ale hned ji ujišťuje, že to nebyla ona, kdo na něm a těch dalších dětech experimentoval, že ona byla tou, kdo se staral o to, zda jsou v pořádku.

Na Catherine to dost zapůsobí a pozve ho na jejich rodinnou oslavu, kterou večer pro maminku pořádají. Vincent, který to celé sleduje a poslouchá z povzdálí, je žárlivostí bez sebe, jen stěží ovládá svou zvířecí stránku a ze hřbitova uteče. Poté Cat nebere telefony a je přesvědčený, že Gabe má něco za lubem.

Potom se rozhodne, že by si s ní měl přeci jen promluvit a jde za ní do parku, kde Catherine dohlíží na akci pořádanou starostkou. Zde Vincent slyší, jak Gabe upozorňuje starostčina asistenta, že by si s ním starostka neměla zahrávat, že nechce vidět, co se stane, když se naštve. Pak se Vincent začne s Catherine dohadovat, že Gabovi nevěří a ani ona by neměla.

Uprostřed této hádky je starostka postřelena. Vincentovi se povede střelce dohnat a vzít mu mobil. Když zavolá na poslední volané číslo, dovolá se Gabovi, z čehož si vyvodí, že si Gabe objednal starostčinu vraždu. Řekne to Catherine a ta se tím začne s Tess zabývat. Zjistí, že Gabe ráno vybral z účtu 25000 a poslal je na neoznačený účet.

Nakonec se Cat rozhodne Gaba konfrontovat a ten jí řekne, že ty peníze byly na soukromého detektiva, který měl vyšetřovat to, že Catherinina matka má na hřbitově prasklý náhrobek. Detektiv zjistil, že rakev její matky exhumovali dva týdny po pohřbu kvůli údajnému prasklému potrubí, o jehož opravě ovšem nikde není ani slovo. Nakonec z Gaba vypadne, že má podezření, že by její matka mohla být stále naživu. Že možná předstírala svou smrt, aby ochránila svou rodinu před Muirfieldem.

Catherine s tím hned běží za Vincentem a řekne mu, že chce nechat exhumovat matčino tělo, aby věděla, zda je mrtvá, nebo není. Vincent jí řekne, že tam její tělo není, že to dokáže vycítit a už to ví měsíce. Catherine se samozřejmě naštve, je z toho hádka, při které jí Vincent řekne, že nechce, aby Gaba ještě viděla, na což mu Catherine řekne, že jí nemůže zakazovat někoho vídat a odejde.

Poté Catherine přemluví svého otce, aby jí dal souhlas k exhumaci těla, který podepsal, když měli údajně opravovat ty trubky a spolu s Gabem jedou na adresu z tohoto souhlasu. Místo, na které je dovede, je zcela opuštěné.

Tess najde nějaké informace o střelbě v parku a zjistí, že cílem nebyla starostka, ale Gabe. A ostřelovač znovu zaútočí na tom opuštěném místě. Naštěstí pro Cat Tess řekla Vincentovi, co se děje a ten přijde včas, aby je zachránil.

Nakonec na tom opuštěném místě najdou skutečný Vanessin hrob a Catherinina iluze, že by její matka mohla být naživu, vezme za své.

Cat a Vincent se usmíří a slaví desáté výročí ode dne, kdy se prvně viděli a kdy jí Vincent poprvé zachránil.

Joe by rád vyšel na veřejnost se vztahem mezi ním a Tess, ale Tess by se musela nechat přeložit jinam. To Tess odmítá a rozhodují se proto držet svůj vztah i nadále v tajnosti.

Epizodu napsanou Holly Henderson a Don Whitehead režíroval Mairzee Almas.

Hudba z epizody:
Beautiful Day by Joshua Radin
Africa by Toto
Promise by Ben Howard
Silent Underground by Moon Taxi 

Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Beauty and the Beast(Kráska a zvíře)

Návrat klasické pohádky v novém hávu – Když byla teenager, byla Catherine Chandlerová (Kristin Kreuk) svědkem vraždy své matky. Mohla být také zabita, ale někdo – nebo něco – ji zachránil.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Detektivní, Romantický
hrají
Jay Ryan (Vincent Keller), Kristin Kreuk (Catherine Chandlerová), Austin Basis (J.T. Forbes), Nicole Gale Anderson (Heather Chandlerová), Nina Lisandrello (Tess Vargasová), Brian White (Joe Bishop), Sendhil Ramamurthy (Gabe Lowan), Max Brown (Evan Marks)