Třetí řada neodstartovala vůbec dobře, co se sledovanosti týče. Seriál si sáhl na dno a další týden se dno ještě prohloubilo. Teď přichází pozitivnější zprávy.
Sledovanost rozhoduje o budoucnosti seriálů. Plno zajímavých projektů doplatilo na špatný časový slot nebo na silnou konkurenci ve stejný čas. Kvalita jde prostě stranou, pokud seriál nikdo nesleduje, televizní stanice se ho zbaví rychleji, než řeknete jméno Saul Goodman.
Proto jsme po zveřejnění sledovanosti první epizody byli poměrně negativní, co se výsledků sledovanosti týče. O týden později si seriál ještě pohoršil a druhá epizody vytvořila nový rekord ve sledovanosti, bohužel negativní rekord.
Nejhůře sledovanou premiérou celé série je tak druhá epizoda třetí řady s názvem Witness, kterou si pustilo jen 1,463 milionu diváků.
Naštěstí žijeme v době, kdy sledovanost premiér není zase tak podstatná a především kabelové stanice dávají spíše na sledovanost označovanou jako Live+7. Ta uvádí, kolik osob sledovalo epizodu sedm dní po premiéře. Zatím byla zveřejněna jen čísla Live+7 pro první epizodu, ale můžeme říct, že Saul si může alespoň trochu oddychnout.
V týdnu od 10. do 16. dubna je Better Call Saul nejúspěšnějším seriálem kabelových stanic v kategorii Live+7 (podívejte se na celý přehled seriálů za daný týden).
Celkový rating seriálu vzrostl o 143 % z 0,7 % na 1,7 % a celková sledovanost si polepšila o 124 %. Za prvních sedm dní premiéru třetí řady vidělo 4,060 milionu diváků. Nesmíme opomenout, že je seriál dostupný i na Netflixu, což sledovanost na AMC může značně ovlivnit.
Závěrem tedy můžeme říct, že třetí řada odstartovala dobře a i když to tak původně nevypadalo, Saul má velké ambice na získání další řady.
Foto: AMC
Problém BCS je ten, že narozdíl od BB jede na půl plynu, nemá moc co vyprávět, což je velká škoda. Seriál miluju, koukám na něj, ale mám dojem, že první série byla asi nejzajímavější, teď se to furt patlá s celkem nudným dějem. Věřím, že druhá půlka seriálu asi člověk opět chytí za koule, ale mám tušení, že celá tahle sranda mohla mít klidně 5 dílů.
clovek zapomina, takze mame v planu projet 1. + 2. serii znovu :-)
Super serial, aktualne jeden z nejlepsich. Jinak co hleda Mike, me taky teda napadlo hned. ;-)
ľudia začuli, že sa vrátil Gus a hneď sa sledovanosť zvýšila :D
#4 oskarka: Chapu, cim to vzniklo. Muj ucel byl te pouze obohatit.
#2 Kafka Tamura: No, já jsem napsala jen svůj názor, chápat to nemusíš… Seriál mám moc ráda, ale rok je dlouhá doba a mně i mým blízkým prostě unikly souvislosti. Tak jsem si to zopákla a teď už je mi vše jasné. :-) A možná nejsem sama.
#3 Athaeneus: Cituji překlad titulků z prvního dílu druhé série. Ekonom ani právník nejsem. Jen mě zaujalo, že tam Saul mluvil o „sunk costs“, což je názvem třetího dílu této série, a o čemž v závěru hovoří Kim.
#5 Athaeneus#1 oskarka: z ekonomicke teorie: hovorime o utopenych nakladech, nikoli fixnich
#4 oskarka#1 oskarka: Pro jaké nezasvěcené? Jakou přípravu na to, aby člověk věděl, co Mike hledá? Mě to bylo jasné i bez příprav. Nechápu. :)
#4 oskarkaOn ten první díl trojky, kdy Mike hledá hlídáček ve svém autě, je fakt pro nezasvěcené dost nudný. Já si udělala přípravu a věděla jsem co a proč hledá, tak jsem se mohla nechat unášet pomalým dějem.. Podobně reagovali i mí známí, museli se zorientovat v ději, ale ve trojce už je vše ve správných kolejích a i váhající se zase chytili…
Objevila jsem termín „sunk costs“ v prvním díle druhé série, kdy Saul vykládá u bazénu Kim: " To je klam fixních nákladů. Dělají to gambleři. Sází vyhrané peníze po těch prohraných a myslí si, že to klapne. Říkají si, že do toho dali plno času a peněz, a že to nesmí skončit." –
#2 Kafka Tamura #3 Athaeneus