20 chyb, které se v seriálu objevily

20 chyb, které se v seriálu objevily

9.4.2019 16:30


Protože se sitcom The Big Bang Theory vysílá už tak dlouho, je těžké hlídat, co všechno už se v seriálu stalo, a vymýšlet nové příběhy tak, aby fanoušky seriál i nadále zaujal a bavil. A tak není divu, že se v tomto seriálu objevilo i pár chybek.


Seriál The Big Bang Theory, který si po celém světě získal tolik fanoušků, se už pomalu chýlí ke konci. Někteří z nás jsou zničení, že byl tento oblíbený sitcom zrušen, ale jiní na ukončení seriálu čekali již delší dobu.

Ať už je to tak či tak, zůstane seriál navždy v našich srdcích, a s radostí budeme vzpomínat na plno vtipných momentů, vědu, romantiku, videohry, nerdy a dost divných věcí, které se v The Big Bang Theory udály.


Za těch dvanáct let, co se seriál vysílal, je však jasné, že tvůrci mohli udělat pár chybek týkajících se nejrůznějších věcí. Některé z nich se dají lehce přehlédnout, ale jiné jsou celkem očividné. Navzdory tomu se však mnoho diváků nad těmito skutečnostmi nikdy nepozastavilo a nevšimlo si jich. Pojďme se teď tedy spolu podívat na největší chyby, které se v Teorii velkého třesku objevily a které jsme se rozhodli ignorovat.

1. Howard nemohl být kvalifikován k tomu stát se astronautem 

Na konci páté série byl Howard Wolowitz vyslán do vesmíru, kde setrval několik epizod první poloviny šesté řady, a splnil si tak svůj sen. Vůbec však nedává smysl, jak se mohl stát astronautem, jelikož by ho vyřadily ze hry jeho zdravotní problémy – je u něj zvýšené riziko srdečních nemocí, trpí mořskou nemocí a srdeční arytmií, má astma a je alergický na ořechy, které tvoří poměrně značnou část stravy astronautů.

Kromě toho není Howard zrovna typ muže, který by dokázal denně cvičit 8–12 hodin, takže by se jednoznačně nikdy nemohl stát kandidátem, kterému by NASA dovolila letět do vesmíru. Navíc nezvládl přísný přípravný trénink, kterým NASA svoje astronauty podrobuje, a i přesto se z něj stal astronaut.

2. Sheldon přežil v místnosti naplněné héliem

Všichni víme, jak může být hélium zábavné, skutečnost je však taková, že může být i poměrně nebezpečné. V jedné epizodě třetí série se rozhodl Barry Kripke naplnit Sheldonovu pracovnu héliem. Místnost byla však naplněna takovým množstvím plynu, že by bylo pro člověka nemožné v ní přežít, jelikož se v ní nenacházel dostatek kyslíku. To však nebylo jedinkrát, kdy Sheldon unikl jisté smrti.

Thumbnail Play icon

3. Sheldon si adoptoval kočky i navzdory tomu, že je na ně alergický 

Mnozí nerdi z různých seriálů bývají na něco alergičtí, a tak není divu že má v tomto seriálu i Sheldon na něco alergii, konkrétně na kočky, což jsme zjistili v prvních řadách sitcomu. Tady si můžeme všimnou jedné z největších chyb, ke kterým v seriálu došlo. Ve čtvrté sérii si totiž Sheldon pořídil několik koček, když potřeboval přijít na jiné myšlenky, jelikož se mu vůbec nedařilo.

V místnosti plné koček však neměl s dýcháním nejmenší problém, ale se svou alergií by v jejich přítomnosti rozhodně nevydržel. A kvůli alergii by mohl dokonce i v tomto případě zemřít, což se ale v seriálu nestalo, jelikož jeho alergie záhadně zmizela. Sheldon tak pokořil smrt rovnou dvakrát.

4. Jiní lidé seděli na Sheldonově místě v jeho přítomnosti 

Všichni víme, že Sheldon má své specifické místo na gauči, a tak na něm nesmí nikdo jiný v jeho přítomnosti sedět. Nicméně jsme v několika prvních dílech seriálu mohli vidět, že na jeho místě seděl i Rajesh nebo Leonard, přičemž Sheldon byl s nimi v místnosti, ale vůbec mu nevadilo, že někdo sedí na jeho místě, a vesele si sedl jinam.

Thumbnail Play icon

Navíc si Sheldon všude vybírá, kde bude sedět. Udělal to tak v Tvarohovém ráji, v němž si zvolil ideální místo na sezení, a i v bytě Penny si takové místo zvolil – zde ovšem také ve druhé sérii porušil vlastní pravidlo a seděl někde jinde, když s Penny probíral Leonardův vztah se Stephanie.

5. Rozbitý výtah

Již od začátku vysílání sitcomu víme, že v domě, kde bydlí Sheldon s Leonardem, nejede výtah. Fanoušci si rozbitý výtah budou s tímto seriálem navždy spojovat, ale jak se zdá, tak se scenáristé do samotného příběhu s výtahem tak trochu zamotali. Důvod, proč výtah nejede, se totiž několikrát změnil.

Thumbnail Play icon

Například v první řadě jsme se dozvěděli, že výtah už dva roky nejede, ale ve třetí sérii už najednou nefungoval sedm let a rozbil jej Leonardův nepovedený experiment, jehož svědky byla celá čtyřčlenná parta. O pár sérií později si však Howard několik hodin lámal hlavu nad tím, proč výtah nejde i přesto, že byl svědkem jeho poškození.

6. Partu nikdo nenaučil, jak správně používat mlýnek na pepř a sůl 

Všichni víme, že se děj seriálu odehrává často na stejných místech. Mnohdy se Raj, Howard, Leonard a Sheldon nachází v jídelně ve své práci, kde zřídkakdy něco doopravdy jí. A právě proto také předstírají, že si své jídlo solí nebo pepří.

Ovšem když se detailněji podíváme na to, čím si své jídlo koření, zjistíme, že ve skutečnosti používají mlýnky na pepř a sůl. Takže když předstírají, že mají solničku nebo pepřenku, není to pravda. Ani my nemusíme být géniové na to, abychom pochopili, že z mlýnku třepáním nic nevypadne.

7. Leonard se účastnil Comic-Conu, zatímco byl v Arktidě 

Leonard, Sheldon, Howard a Raj strávili v roce 2009 několik měsíců v Arktidě a věnovali se výzkumu, což si můžeme pamatovat díky tomu, jak se všichni vrátili zarostlí. O několik řad později však Leonard tvrdil, že se v létě roku 2009, tedy když byl v zahraničí a věnoval se výzkumu, zúčastnil Comic-Conu.

Mohlo by se zdát, že si to jen špatně pamatuje, i když by si to měl pamatovat – hlavně díky tomu, jak jej Penny přivítala. To by ovšem nemohl v páté řadě seriálu ukázat ostatním, že se ten rok nechal na Comic-Conu zvěčnit jako Lion-O z The Thundercats. Tento nákres tedy posloužil jako důkaz, že tam v létě roku 2009 skutečně byl, což by nemělo být vzhledem k tomu, že byl v té době v Arktidě s ostatními, možné.

8. Sheldon neví, jakou barvu má světelný meč Lukea Skywalkera 

Sheldon udělal více chyb týkající se známých filmů, ale opravdu velké chyby se dopustil, když nevěděl, jakou barvu měl světelný meč Lukea SkywalkeraHvězdných válkách. Tvrdil, že jeho meč byl světle modrý, avšak jako velký fanoušek této filmové série, by měl vědět, že jeho meč byl ve skutečnosti zelený. Modrý měl pouze tehdy, když používal meč svého otce.

9. Sheldon nezná dobře svůj vzor

Jak všichni víme, Sheldonovým vzorem se stal Albert Einstein, a tak by měl o něm vědět úplně všechno a umět rozlišit pravdu od mýtů, které o něm kolují. Nicméně sám Sheldon tvrdil, že Einstein propadl z matematiky, jelikož se necítil dostatečně motivován k úspěchu. To, že Einstein propadl z tohoto předmětu, je ovšem pouhý mýtus, jelikož ve skutečnosti v ní i ve fyzice vynikal, a tak Sheldon vyslovil něco, co by nikdy vyslovit neměl.

10. Sheldonova chřadnoucí paměť

Sheldon má fotografickou paměť, a tak je nemožné, aby cokoliv zapomněl. Ale několikrát se mu přesto podařilo některé věci zapomenout. Jednou se Sheldon rozhodl, že nechá rozhodovat za sebe kostky. Při této příležitosti si do zápisníku vždy napsal, co bude dělat, když něco padne na kostce. Takže když si hodil kostkou, podíval se do svého sešitu, aby zjistil, co má udělat. Díky fotografické paměti, která mu umožňuje pamatovat si každičký detail, by si však měl pamatovat vše, co si zapsal, a tak by pro něj mělo být zbytečné tento zápisník otevírat. Přesto to však dělal.

Thumbnail Play icon

Kromě toho si nepamatoval ani kouzelnický trik s kartou, který už dávno znal a na nějž jej Howard nachytal, a také si nepamatoval, kde se narodil. Ve druhé řadě tvrdil, že to bylo v Galvestone v Lawrence Memorial Hospital, i přesto, že jeho matka prohlásila, že jej porodila v K-Martu.

11. Leonardovo chrápání

V seriálu několikrát padlo, že Leonard nikdy nechrápal, ale najednou z ničeho nic začal mít s chrápáním problémy. Poprvé jsme se dozvěděli ve třetí sérii od Penny, že Leonard nechrápe. V osmé sérii zase Sheldon zmínil, že je Leonard dobrým spolubydlícím i proto, že nechrápe. Najednou však začal v téže sérii chrápat kvůli zakřivení nosní přepážky. To by ale musel mít s chrápáním problémy už od svého narození, což Leonard neměl.

Thumbnail Play icon

12. Raj promluvil před Penny

Dobře víme, že Raj nebyl značnou dobu schopný mluvit se ženami nebo s někým v přítomnosti ženy, ale v sedmé epizodě první série se normálně bavil s Leonardem i přesto, že v místnosti byla Penny. Přitom Raj nepožil ani kapku alkoholu.

Thumbnail Play icon

Vzhledem k tomu, že byl jeho problém psychický, tak si nejspíš v tu chvíli neuvědomil, že je tam Penny s nimi (to se mu stalo ve třináctém díle první série – že před Penny promluvil, si však ihned uvědomil), a proto Leonardovi odpověděl zcela bez problému. Nebo snad scenáristé udělali chybu?

13. Sheldon dělá chyby

Je jasné, že scénář k seriálu nepíšou matematici, a tak se zde scenáristé musí spoléhat na své konzultanty. Ti ovšem také někdy dělají chyby, a tak kdybychom si v některých případech lépe prohlédli Sheldonovu tabuli, na kterou tak rád píše své výpočty, našli bychom zde pár nepatrných chybek. Chyby nejsou ovšem jen matematické, týkají se i prostých faktů. Jednou například na svou tabuli Sheldon napsal místo slova „fusion“ slovo „fushion“, které neexistuje, což by měl Sheldon jistě vědět.

14. Sheldon se naprosto řídí svými pravidly, dokud jedno z nich sám neporuší 

Sheldon je znám svou organizovaností, zálibou ve smlouvách a tím, že nerad něco mění. Když se například podíváme na smlouvu spolubydlících, zjistíme, že Sheldonovi musí být oznámeno 12 hodin předem, že se v bytě bude nacházet nějaká žena, takže by bylo pro Leonarda nemožné si nějakou dívku přivést do bytu, a vůbec pak do svého pokoje. Přesto si však Leonard své přítelkyně do bytu zval a navíc také Raj s Howardem tu občas měli své doprovody.

Thumbnail Play icon

A kromě toho Sheldon porušil svou vlastní smlouvu, když si do bytu pořídil šest koček nebo zlaté rybky, čímž porušil pravidlo o zvířatech v bytě. Navíc také prohlašoval, že nebude pít nic s kofeinem. Toto svoje pravidlo ale porušil, když konzumoval energické nápoje, aby mohl být vzhůru a pracovat.

15. Penny nezná jméno vlastního otce

Když se Penny v první sérii poprvé zmínila o svém otci, mluvila o něm jako o Bobovi. Když se však její otec ve třetí sérii objevil na scéně, jmenoval se najednou Wyatt. Myslela snad Bobem někoho jiného, je Bob nějaká přezdívka, či prostřední jméno jejího otce? Jelikož neznáme Pennyino příjmení, nemůže být jméno jejího otce Bob Wyatt, to by pak totiž Leonard oslovoval jejího otce „pane Wyatte“, což nedělá.

16. Parta nepoznala hvězdu z Buffy

Často vídáme v seriálu slavné osobnosti a herce, kteří hrají v sitcomu sami sebe. Když se však v seriálu objevila představitelka Faith, Eliza Dushku, ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů, který parta mnohokrát zmínila a je jeho fanouškem, nikdo tuto herečku, jež zde vystupovala jako FBI agentka a nikoli herečka, nepoznal.

Thumbnail Play icon

17. Leonard je lhář anebo hypochondr

Víme, že Leonard je alergický na spoustu věcí. Nesnese laktózu, má astma, trpí krátkozrakostí, v autě mu bývá špatně, krvácí z nosu, trpí spánkovou apnoeou a migrénami. V páté řadě odmítl víno, jelikož z něj prý mívá migrény, ale během dalších řad víno vesele popíjí i bez zmíněného neblahého účinku.

18. Leonard měl 27 denní vztah, který trval 12 hodin 

Leonard měl vztah se ženou jménem Joyce Kimová, který měl údajně trvat 27 dní, než se tato žena vrátila do Severní Korei. Později však bylo flashbackem odhaleno, že se Leonard s Joyce vyspal, a to po necelých dvanácti hodinách, co se ti dva potkali. Poté ji Sheldon zahnal, než jí mohl Leonard vyzradit nějaká další pracovní tajemství, a ukončil tak nadobro jejich vztah. Joyce tedy ve skutečnosti chodila podle této vzpomínky s Leonardem necelých 12 hodin.

19. Sheldon a jeho neschopnost tancovat

V pilotním díle Sheldon uvedl, že nikdo z party včetně jeho neumí tancovat, ale ve čtvrté řadě, když si vyrazil na dámskou jízdu s Penny, Amy a Bernadette, prohlásil, že je výborným tanečníkem díky tomu, že se v mládí učil tancovat na hodinách společenských tan­ců.

Thumbnail Play icon

20. Sheldon si nevšiml, že někdo vypadá přesně jako jeho otec 

Tato chyba vznikla jen kvůli tomu, že seriál The Big Bang Theory získal spinoff v podobě Young Sheldona. Herec, který ve spinoffu hraje Sheldonova otce, George, se totiž objevil i v seriálu The Big Bang Theory v epizodě s názvem The Speckerman Recurrence, kde ztvárnil Jimmyho Speckermana.

Produkovat seriál je opravdu těžký úkol, obzvláště, když má být každý týden odvysílán nový díl. Mnoho výše zmíněných chyb je snadno přehlédnutelných, ale některých si divák i přesto všimne. Jde však o to, že i tyto chyby jsou svým způsobem vtipné a seriál je i přesto všechno koukatelný.

A co vy? Všimli jste si nějakých dalších chyb, které stojí za zmínku? Napište nám do komentářů, které to byly.

Foto: CBS


Jít na The Big Bang Theory | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!