Věci, které jste o The Big Bang Theory nejspíš nevěděli, část I.

Věci, které jste o The Big Bang Theory nejspíš nevěděli, část I.

22.4.2019 17:30


S blížícím se koncem sitcomu The Big Bang Theory jsme si pro vás připravili výčet několika faktů o seriálu a hercích, které vám možná unikly. Protože je jich však hodně, rozhodli jsme se je vydat ve dvou článcích, a proto nezapomeňte sledovat náš web, ať vám druhá část neuteče.


Seriál The Big Bang Theory se už na televizních obrazovkách vysílá přes deset let, přesto vás můžou překvapit některá fakta týkající se tohoto sitcomu a jeho herců. Pojďme se teď spolu podívat na věci, které vám možná unikly.

1. Seriál se původně nejmenoval The Big Bang Theory, jeho originální název zněl Lenny, Penny and Kenny.


2. Sheldon a Leonard jsou pojmenováni podle slavného televizního producenta. Zesnulý Sheldon Leonard byl výkonným producentem seriálů jako jsou The Dick Van Dyke Show, I Spy nebo The Andy Griffith Show.

3. Mayim Bialik má jako jediná z herců doktorát, který získala z neurovědy v roce 2007 na Kalifornské univerzitě v Los Angeles. Když začala hrát Amy, tak její postava neměla ještě stanovenou profesi, a tak z ní ve čtvrté řadě udělal Bill Prady, jeden z tvůrců seriálu, neurovědkyni, aby mohla případně opravovat chyby ve scénáři týkající se její profese.

Thumbnail Play icon

4. Penny nebyla v původním pilotním díle. V původním neodvysílaném pilotu se objevila postava Katie, kteoru ztvárnila Amanda Walsh. Kaley Cuoco se o tuto roli také ucházela, ale tvůrcům zde neseděla. Seriál byl pak trochu pozměněn a Cuoco bylo nabídnuto, aby se o roli hlavní ženské role ucházela znovu, a tak získala nakonec roli Penny právě ona.

5. Jim Parsons není na rozdíl od Sheldona Coopera žádný nerd. Ve skutečnosti totiž neviděl ani seriál Star Trek: The Next Generation a ani jednu epizodu seriálu Doctor Who. Sheldon je možná fanouškem nejrůznějších sci-fi, ale Jim Parsons jím určitě není. Kromě toho, když se Jim Parsons dostavil na konkurz, myslel si, že se uchází o roli v seriálu o hrách.

6. Slovo „bazinga“ říkával scenárista Stephen Engel pokaždé, když na někoho nastražil vtípek s grapefruitem. Netrvalo to dlouho, a slovo se dostalo také do samotného seriálu. Poprvé se objevilo v epizodě, v níž Sheldon začal dělat vtípky, a zbytek už všichni známe.

Thumbnail Play icon

7. Na place je pouze jedno poschodí, které je natáčeno z různých úhlů, aby to vypadalo tak, že parta chodí nahoru a dolů po schodech. Schody vedou vždy pouze k zadní straně výtahu, jak směrem nahoru, tak i dolů.

Thumbnail Play icon

8. Mayim Bialik byla v seriálu zmíněna ještě předtím, než se zde objevila jako Amy. Raj totiž v první sérii chtěl, aby se „ta holka ze seriálu Blossom“ přidala do jeho, Leonardova a Howardova týmu, když z něj Sheldon vypadl. Tou dívkou byla samozřejmě myšlena herečka Mayim Bialik. Raj o ní prohlásil, že bude nejspíš chytrá, protože získala doktorát z neurovědy.

Thumbnail Play icon

9. Johnny Galecki nosí falešné brýle, které dokonce nemají ani skla. Skla se musely vyndat kvůli výškovému rozdílu mezi ním a Jimem Parsonsem. Když se totiž na něj Johnny díval, byly ve sklech vidět odrazy světel, které osvětlují studio. Brýle však postava Leonarda má proto, aby vypadala chytře, herec má totiž jinak perfektní zrak a brýle nepotřebuje.

Thumbnail Play icon

10. Seriál má svého vlastního vědeckého poradce. O vědu v seriálu se stará David Saltzberg, který má doktorát z fyziky a který se stará o to, aby všechny výpočty seděly.

11. „Hebké kotě“ (v originále „Soft Kitty“) je opravdová písnička. Spolutvůrce Bill Prady slyšel poprvé tuto píseň ve školce na představení své dcery. Její původ sahá do 18. století a pochází z polského folklóru. Polská verze písně se jmenuje „Wlazł kotek na płotek“, americká potom „Warm Kitty“

Thumbnail Play icon

12. Rajova postava je založena na skutečné osobě. Bill Prady měl totiž ve skutečnosti přítele, který se nemohl bavit se ženami, když byl střízlivý.

13. Každá epizoda kromě pilotního dílu je pojmenována ve stylu vědeckých teorií.

14. Herečka Melissa Rauch, která hraje Bernadette, má ve skutečnosti úplně jiný hlas. Jako Bernadette totiž herečka mluví vysokým hlasem podobně, jakým hlasem mluví její matka. Všimli jste si však, že hlas začala herečka zvyšovat až s narůstajícím vystupováním v seriálu?

Thumbnail Play icon

15. Mayim Bialik a Jim Parsons se učili kvůli svým rolím hrát na hudební nástroje. Parsons se naučil hrát na těremin, což je nejobtížnější hudební nástroj, a Bialik se zase naučila hrát na harfu. Kromě toho Johnny Galecki umí hrát na cello a stejně tak na něj umí hrát i Leonard.

Thumbnail Play icon

16. Penny nosí od druhého dílu první série pořád tu stejnou kabelku.

17. Mayim Bialik není jediná, kdo hrál v seriálu Blossom. Kromě ní se v jedné epizodě seriálu objevil i Johnny Galecki, který si zde zahrál jejího nápadníka.

Thumbnail Play icon

18. Jim Parsons, Kaley Cuoco a Johnny Galecki patři mezi nejlépe placené televizní herce. A patří sem samozřejmě i Simon Helberg a Kunal Nayyar.

19. Každá hlavní ženská postava, která se v seriálu objevila, vždy poprvé promluvila s postavou, která se později stala jejím partnerem. Leonard byl první, kdo mluvil s Penny, Howard zase jako první mluvil s Bernadette a Sheldon zase mluvil jako první s Amy.

20. V epizodě s názvem The Fish Guts Displacement bylo odhaleno, že je Sheldonovou nejoblíbenější úvodní písničkou ta z animovaného seriálu Teenage Mutant Ninja Turtles. Píseň k tomuto seriálu napsal Chuck Lorre, který stojí též za seriálem The Big Bang Theory.

Thumbnail Play icon

Věděli jste o všem výše zmíněném? Překvapilo vás něco? Dejte nám vědět v komentářích. Druhá část těchto faktů vyjde již brzy, a proto nezapomeňte sledovat náš web.

Foto: CBS


Jít na The Big Bang Theory | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!