Jim Parsons prozradil skutečný důvod, proč už nechtěl hrát Sheldona

Jim Parsons prozradil skutečný důvod, proč už nechtěl hrát Sheldona

23.8.2020 16:30


Nedávno herec Jim Parsons prozradil, proč už nechtěl spolupracovat na natáčení dalších dílů seriálu The Big Bang Theory. Opravdový důvod, který je poněkud chmurný, najdete uvnitř článku.


Po dlouhých dvanáct let hrál herec Jim Parsons postavu Sheldona v seriálu The Big Bang Theory, díky čemuž byl nominován na několik cen a vyhrál též čtyři ceny Emmy a jeden Zlatý glóbus. Nedávno prozradil v podcastu s hercem Davidem Tennantem, že po dokončení jedenácté řady seriálu nastalo v jeho životě temné období, které ovlivnilo veškerou jeho budoucnost. Mluvit o tom bylo pro herce dost emotivní.

Poprvé si Parsons uvědomil, že už nechce pokračovat v natáčení potenciální třinácté řady seriálu The Big Bang Theory, když měl v roce 2018 několik prací. „Byla to komplikovaná cesta,“ začal herec s vysvětlováním. „Když na to teď vzpomínám, dělo se to přímo před mýma očima. Dokončili jsme jedenáctou sérii a já jel na léto do New Yorku pracovat na divadelní hře Kluci z party, která se hrála na Broadwayi.“


Parsons následně vysvětlil, že jeho denní program byl nabitý, protože měl zároveň ještě práci v reklamě. Všechna ta práce jej zcela vyčerpávala a vše prožíval intenzivně. „Byl jsem vyčerpaný a tehdy mě hodně rozrušilo také to, že zrovna jeden z našich psů dožíval své poslední dny,“ svěřil se.

„Nikdy nezapomenu na to, jak jsme s ním byli v parku, než jsme šli točit jednu reklamu. Vypadal hrozně a já jsem byl tak unavený. Todd mi říkal, že musíme jít, protože mám všechno přesně naplánované, abych stíhal. A já jsem se prostě rozbrečel. Bál jsem se, že umře, zatímco budu pracovat, a já se pak budu cítit hrozně.“

Jeden z jeho mazlíčků totiž utrpěl silný záchvat, kvůli čemuž museli Jim se svým manželem Toddem učinit důležité rozhodnutí. Nakonec se rozhodli svého mazlíčka uspat už navždy. „Opravdu mě to poznamenalo, stále jsem z toho rozrušený,“ vysvětlil.

„Byl jsem tak zničený. Když jsem se šel uklonit při děkovačce ve hře Kluci z party, uklouzl jsem a zlomil si nohu. Těch následujících několik dní jsem se opravdu bál, protože jsem se cítil, jako bych stál na okraji propasti,“ dodal Parsons. „Balancoval jsem na hraně a dole jsem viděl něco opravdu temného. Nevím, co by se stalo, kdybych nevstal. Ale vstal jsem.“

„Prostě to bylo opravdu náročné léto. Psovi, který nám umřel, bylo čtrnáct let a s Toddem jsme spolu patnáct let, takže skončila jedna éra.“ Tehdy Parsons začal více přemýšlet nad svým životem. „Měl jsem to štěstí, že jsem si tehdy něco uvědomil: ‚Přestaň zrychlovat a pořádně se v tomto čase porozhlédni‘. A já si tu radu vzal k srdci.“

Navíc Parsonův otec zemřel v 52 letech a na konci dvanácté série The Big Bang Theory bylo Jimovi 46 let, což jej přinutilo podívat se na budoucnost z trochu širší perspektivy. Když se začala poslední série natáčet, řekl producentům, že kdyby na konci dvanácté série zjistil, že má už jen šest let života, tak by chtěl zažít i jiné věci: „Ani nevím, o které věci jde, ale vím, že je musím zkusit,“ uzavřel toto téma Parson, který též poděkoval všem, kteří na sitcomu pracovali. Uvedl, že pracovat s takovým týmem bylo pro něj těch dvanáct let opravdovým potěšením.

Jim Parsons získal hlavní roli v seriálu Hollywood, kde je zároveň i výkonným producentem, a zahraje si také v muzikálové adaptaci hry Kluci z party.

Foto: CBS


Jít na The Big Bang Theory | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!