Na které seriály se podívat, pokud jste zbožňovali The Big Bang Theory

Na které seriály se podívat, pokud jste zbožňovali The Big Bang Theory

18.7.2019 16:30


Nemáte se po skončení seriálu The Big Bang Theory na co dívat? Nezoufejte. Máme pro vás tipy na seriály, které by vás mohli bavit, pokud se vám tento seriál líbil.


Seriál The Big Bang Theory je po dlouhých dvanácti letech u konce, ale nezoufejte, jelikož jsme pro vás vytvořili seznam seriálů, které by vás mohli bavit. Prvním seriálem, který musíme uvést, je samozřejmě spin-off k seriálu The Big Bang Theory s názvem Young Sheldon. Příběh se zaměřuje na život malého Sheldona a jeho texaské rodiny. Pokud vám tedy chybí obzvláště Sheldon a seriál ještě nesledujete, tak si jej určitě pusťte. Seriál má na starosti opět stanice CBS a letos na podzim se začne vysílat už třetí řada.

(Malý Sheldon se vrátí 26. září; Foto: CBS)

Jestliže vás láká nerdí tématika, tak zkuste dát šanci britskému seriálu The IT Crowd. Stejně jako Velký třesk je i tento seriál nabitý skvělými hláškami, kterým porozumí i negeek. Příběh se soustředí na IT oddělení v suterénu jedné nadnárodní korporace a na život dvou ajťáků, jejichž šéfem se stane žena, která o IT neví vůbec nic. Pokud se chcete smát nerdím vtipům od začátku dílu až do jeho konce, pak je pro vás IT Crowd jasnou volbou. Tento seriál je již ukončený a celkově má čtyři řady.

(Vtipy z IT Crowd nikdy neomrzí; Foto: VB)

Dalším podobným seriálem ze světa IT je pak Silicon Valley, který se soustředí na úspěchy a neúspěchy zakladatelů všemožných start-upů. Příběh se zaměřuje na počítačového programátora Richarda a jeho přátele. Když Richard vymyslí velice ceněný algoritmus, tak získá mnoho skvělých nabídek, z čehož opravdu zpanikaří a rozhodne se se svými přáteli založit vlastní firmu. Seriál se vysílá na HBO a bude ukončen nadcházející šestou řadou.

(Podaří se partě rozjet a udržet si vlastní firmu?; Foto: HBO)

Geekovským seriálem je také webseriál The Guild, který v letech 2007–2013 vycházel na YouTube. Soustředí se na skupinu lidí, kteří spolu hrají online počítačovou hru. Zpočátku se znají pouze virtuálně, avšak jednoho dne se rozhodne jeden hráč z virtuální gildy jménem Zaboo objevit na prahu dveří hráčky Codex, která je mu podle něj souzená, a nastěhovat se k ní. Seriál má sice šest řad, ale samotné epizody jsou velmi krátké.

(Jak vypadá život závisláků na online hrách uvidíte v The Guild; Foto: YouTube)

Pokud vás na The Big Bang Theory bavila hlavně přátelská tématika tak si jistě pusťte seriál Friends, jestliže jste tak ještě neučinili. Příběh se točí kolem skupinky přátel a někteří z nich opět bydlí ve stejné budově a na stejném patře podobně jako ve Velkém třesku. I tady zjistíte, jaké to je být přáteli těchto postav a v mnoha situacích se s nimi dokážete i identifikovat.

(Přátelé jsou jedním z nejpopulárnějších seriálů; Foto: NBC)

Podobnou tématiku má i seriál New Girl, jenž vypráví o Jess, která se přestěhuje do nového bytu poté, co ji její přítel podvedl. Bydlí zde jen s muži. S nimi a ještě spolu se svou nejlepší kamarádkou pak prožívá všední i nevšední dobrodružství. Pokud hledáte seriál, ve kterém se přátelství promění spíše v rodinu, pak je pro vás tento seriál ten pravý.

(Střelená Jess získá nové doživotní přátele; Foto: FOX)

A nesmíme zapomenout zmínit ani seriál How I Met Your Mother, který též spousta z vás jistě zná. Příběh se soustředí na Teda, který vypráví svým dětem příběh o tom, jak poznal jejich matku. Jeho příběh je plný vtipných momentů a skvělých postav. S každou epizodou je seriál ještě lepší a čím déle jej sledujete, tím více si jej zamilujete. Podobně jako Big Bang se i tento seriál soustředí na skupinku přátel.

(Tedův příběh byl plný vtipných zážitků; Foto: CBS)

Pokud hledáte nápaditý sitcom, pak byste ještě mohli vyzkoušet Two and a Half Men, který měl stejně jako Velký třesk dvanáct řad. Seriál se zaměřuje na dva bratry. Na bohatého svobodného mládence Charlieho a na Alana, který se k němu se svým synem nastěhuje, což Charliemu značně zkomplikuje život.

(Charile nebude rád, že teď musí bydlet se svým bratrem; Foto: CBS)

Dalším kandidátem na zaplnění prázdného místa by se mohl stát remake populárního britského seriálu The Office. Americký The Office nabízí netradiční pohled do jedné kanceláře a jejího osazenstva. Seriál je fiktivním dokumentem, který si vytvořil vlastní dějovou linii. Hlavní roli zde hraje Steve Carell, seriál má celkem devět řad a je stejně dobrý jako originál.

(V kanclu se toho dá začít opravdu hodně; Foto: NBC)

Podobně koncipovaný je i seriál Parks and Recreation, který je také natáčen dokumentárním stylem. Zaměřuje se na ambiciózní úřednici pracující v oddělení parků a rekreačních míst a na boj zaměstnanců za zkrášlení města. Seriál má sedm řad a od druhé série začíná ta pravá zábava, takže když dáte seriálu šanci, je dost možné, že si jej zamilujete.

(I oddělení parků a rekreačních míst musí řešit problémy; Foto: NBC)

Dále by vás mohl bavit i komediální seriál 30 Rock, který se zaměřuje na scenáristku fiktivního zábavného pořadu, která získá svérázného nového šéfa v podobě Aleca Baldwina. Seriál sleduje to, jak se scenáristka vypořádává se svým osobním i pracovním životem, který ji dohání k šílenství. Příběhy jednotlivých postav jsou propojené a jedinečné. Seriál se vysílal v letech 2006–2012 a má sedm sérií.

(V tomto seriálu zazářila herečka Tina Fey; Foto: NBC)

Kromě toho by vás mohl zaujmout i seriál Community pojednávající o právnikovi, jenž se musí vrátit do školy, aby znovu získal titul z práv, nebo třeba Modern Family, který sleduje příběh několika rodin a je taktéž natáčen ve stylu The Office. Navíc by vás také mohl bavit seriál Rules of Engagement soustřeďující se na partičku kamarádů čelící legračním vztahům a manželským problémům, nebo třeba seriál Mom sledující příběh nedávno vystřízlivělé svobodné matky a její rodiny.

(Je libo právničinu nebo něco trochu více rodinného?; Foto: NBC, ABC, CBS)

Napadá vás ještě nějaký další tip na seriál, který by mohl zaplnit prázdné místo po The Big Bang Theory? Jestli ano, nezapomeňte se s námi o něj podělit v komentářích.


Jít na The Big Bang Theory | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!