Amy Farrah Fowlerová

Amy Farrah Fowlerová

Mayim Bialik Sezóny 10 2010 - 2019


Neurobioložka, která se seznámila se Sheldonem přes online seznamku. Kamarádka Penny a Bernadette.

Amy Farrah Fowlerová je neurobioložka původem z Kalifornie, která vystudovala na Harvardu. Jednou za rok chodila kvůli dohodě se svou matkou na rande. K tomu využívala online seznamku, a tak se seznámila se Sheldonem, kterému na seznamce vytvořili profil jeho kamarádi Raj a Howard. Amy a Sheldon si začali utvářet dlouholetý vztah, který se rozvíjel jen pozvolna.

Povahově i intelektuálně se velmi podobná Sheldonovi, ale nesdílí s ním některé z jeho zájmů, jako třeba zálibu v superhrdinech. To však nezabránilo tomu, aby se stala z jeho kamarádky jeho přítelkyní. Během svého vztahu se dvakrát nepohodli a na chvíli jej přerušili, vždy si k sobě ale našli cestu zpátky, a nakonec se i vzali. Nyní žijí společně v bytě 4B, který kdysi obývala Penny.

Amy činí ze Sheldona mnohem lidštější osobu, učí ho empatii a slušnému chování. O Amy měl zájem také Stuart, Barry Kripke nebo Bert z oddělení geologie a párkrát si vyšla na schůzku také s učitelem Davem, který je velkým fanouškem Sheldona Coopera. Kromě toho se stala dobrou kamarádkou Bernadette a Penny, kterou považuje za svoji nejlepší kamarádku.

Foto: CBS
loading…