Leonard Hofstadter

Leonard Hofstadter

Johnny Galecki Sezóny 12 2007 - 2019


Experimentální fyzik a spolubydlící Sheldona.

Leonard Leakey Hofstadter pochází z New Jersey a stejně jako jeho spolubydlící a zároveň nejlepší přítel jménem Sheldon, s nímž bydlí v bytě 4A, pracuje jako experimentální fyzik na Kalifornském technologickém institutu. Když na univerzitě začínal, vedl utajovaný vládní výzkum s vojenským raketovým palivem, nyní často pracuje s vysokovýkonnými lasery. V institutu pracují též jeho další dva přátelé, kterými jsou Howard a Rajesh.

Leonard se jeví z výše zmíněné čtveřice přátel jako „nejnormálnější“. Nesrší zrovna sebevědomým, ale je společenský a nebojí se nových věcí. Trpí alergií na laktózu, umí hrát na violoncello a miluje příběhy o superhrdinech.

Na školu ani na dětství nemá hezké vzpomínky. Jeho matka Beverly se věnuje neurovědám, psychiatrii a píše knihy. Se svou matkou nemá vřelý vztah, což se podepsalo na vztahu s Penny. Hofstadterovi neslavili narozeniny, ani Vánoce, a kromě toho Leonard nikdy nebyl za své úspěchy pochválen, protože jsou úspěchy jeho sourozenců mnohem působivější.

Naproti bytu, ve kterém žije Leonard se Sheldonem žije jejich sousedka Penny, ke které Leonard už od prvního setkání cítil sympatie a v průběhu seriálu se snažil všemi možnými i nemožnými způsoby upoutat její pozornost.

Leonard s Penny později začal chodit, mezitím se několikrát rozešli anebo si dali pauzu. Jejich vztah nakonec vyvrcholil rychlosvatbou v Las Vegas vysílanou online pro jejich přátele v Pasadeně. Později se ti dva vzali znovu před zraky rodiny a přátel. Se Sheldonem se dohodli na odděleném bydlení, a tak bydlí Sheldon nyní s Amy bytě po Penny a Leonard s Penny bydlí v bytě 4A.

Foto: CBS
loading…