Do druhé řady míří Shakedown

Do druhé řady míří Shakedown

10.2.2019 23:20


Ještě před koncem druhé série se seznámíme s dalším komiksovým padouchem, který se přidá na stranu Tobiase. Black Lightningovi bude zatápět Shakedown, kterého si zahraje herec Hosea Chanchez.

Svět Black Lightninga se rozšíří o nového metačlověka, který by mohl patřit ke čtyřem supermetalidem, již jsou nyní ve sklepním vlastnictví Tobiase Whalea. Tato čtveřice pochází z města Leavenworth, které představovalo tajnou vědeckou základnu vládní organizace ASA. Na tomto místě probíhalo testování na lidech ve snaze vytvořit supervojáky. Z testovaných subjektů uspěli pouze čtyři, kteří museli být převezeni do Freelandu, aby se organizace vyhnula obviněním ze zneužívání lidí k experimentování.

Úspěšnými subjekty z programu Masters of Disaster jsou bývalí špičkoví agenti, kteří se však rádi dopouštěli zvěrstev, a proto museli být staženi ze služby. Tito vraždící maniaci nyní spí v kokonech a čekají, než je věděcká ruka probudí. Jedním z nich bude pravědopobně padouch Shakedown, který se má brzy objevit ve Freelandu po boku Tobiase.

(Black Lightning se bude potýkat s novou hrozbou. Foto: DC Comics)

Shakedowna, seriálovým jménem Marcus Bishop, ztvární herec Hosea Chanchez, který se proslavil v seriálu The Game, kde ztvárnil v hlavní roli postavu Malika Wrighta. V současné době se objevuje v seriálové novince All American od stanice CW. Na programu dne se často skloňuje myšlenka, že se přidá k seriálové stálici, neboť Black Lightning byl nedávno prodloužen.

Marcus Bishop je popisován jako houževnatý, zatrpklý, nelítostný a agresivní člověk, který si pokaždé najde záminku k ukájení násilnického nutkání. Kromě toho, že ovládá geokinezi, oplývá nadlidskou silou. V minulosti patřil k americkému letectvu, ale poté, co bylo jeho povýšení zamítnuto, neúspěch neunesl a zabil svého nadřízeného. V Leavenworthu se setkal s doktorkou Helgou Jaceovou a upsal se k ASA na zvláštní mise.

V komiksovém světle se poprvé představil v sešitě Batman and the Outsiders #9, který se dostal na trh v roce 1984. Shakedown se zde poprvé střetl s Outsidery a byl přiveden na svět ilustrátorem Jimem Aparem a scenáristou Mikem W. Barrem. Tento násilník si na stránkách komiksů moc dlouho neužil, přestože si značnou část odbyl v sérii JSA Vol 1 jakožto člen týmu zloduchů Masters of Disaster. V komiksech nikdy nebylo odhaleno jeho pravé jméno a osobní život. Do širšího povědomí čtenářů proklouzl díky camea v animovaném seriálu Thunder & Lightning (Shorts), ve kterém se střetl s našimi seriálovými hrdiny v animovaném formátu. Zatím nebyla oznámena další zločinecká esa, jež čekají v Tobiasově doupěti na probuzení.

(Shakedown v minisérii Thunder & Lightning. Foto: Cartoon Network)

Zdroj článku: Deadline


Jít na Black Lightning | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!