Ptali jste se, zda můžete Edně přispět. Nyní máte možnost

Ptali jste se, zda můžete Edně přispět. Nyní máte možnost

27.6.2016 23:38


Po množících se dotazech fanoušků na celé Edně jsme se rozhodli k malému experimentu. Ti, kteří nás v posledních měsících i letech prosili o možnost, jak Edně a hlavně jejím redaktorům či překladatelům přispět za jejich práci, ji právě dostali.

V posledních dnech jsme spustili náš experiment na několika fanwebech k různým seriálům. Mnozí z vás si toho jistě všimli.

Než se možná strhne vášnivá diskuze, chceme tento náš krok uvést na pravou míru. Možností přispět je skutečně jen možnost, tedy zcela dobrovolná. O peníze vás nežádáme, reagujeme hlavně na vaše rostoucí dotazy. Neplánujeme fanoušky rozdělovat podle toho do dvou pytlů, všichni jste pro nás stejně důležití. Když nám něco přispějete, pochopitelně nás to potěší. Nečekejte za to ale žádná výsadní práva.

To zdůrazňujeme z několika prostých důvodů. Příspěvky na jednotlivých webech jdou „do kapsy“ lidí, kteří se o tento web starají a kteří si mezi sebou peníze rozdělí. Oceňujete překladatele i redaktory, kteří se o běh webu starají.

Váš příspěvek zároveň chápeme jako ocenění „dosavadní práce“, to tedy znamená, že příspěvek není žádné předplatné. Když našim redaktorům a překladatelům pošlete v jednom měsíci třeba dvě stě korun, neznamená to, že si tím jejich služby kupujete na rok dopředu. Jakékoliv komentáře a výkřiky ve smyslu: „Ale my jsme vám poslali peníze a vy teď jedny titulky překládáte tři dny“ prostě platit nebudou. Věříme, že je to pochopitelné.

A stejně tak neplatí, že někomu z redaktorů či překladatelů na webu pošlete peníze a připojíte k příspěvku zprávu: „Tady jsou mý tři stovky, přeložte mi to, dík.“ Dejte si také pozor, zda příspěvky kupříkladu za překlad posíláte skutečně překladatelům Edny (titulky od jiných překladatelů z jiných webů poznáte tak, že nejsou uložené na Edně, nestahujete je tedy od nás, ale z jiných webů, na které odkazujeme). Pokud chcete přispět překladatelům z jiných webů, kontaktujte prosím za tímto účelem přímo je. I oni si vaši podporu jistě zaslouží. Děkujeme.

Proto ještě jednou zdůrazňujeme: příspěvky ohodnocujete dosavadní práci lidí na daném webu, k ničemu je tím nezavazujete. My se samozřejmě budeme snažit dál pracovat co nejlépe nám to půjde. S odměnou nebo bez. :-)

Doufáme, že tuto možnost uvítáte. My ji zkoušíme jako drobný experiment, abychom zjistili, zda má smysl. Za každý příspěvek vám děkujeme a zároveň připomínáme, že podporovat nás můžete stále i jinak, třeba sdílením našich článků, doporučováním webu svým přátelům anebo jedním lajknutním na Facebooku či sledováním na Twitteru.

Velice vám děkujeme za přízeň.

Váš Tým Edna.cz


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!