S03E12: Mia Culpa

S03E12: Mia Culpa

CZ 13.12.2009 1 055 000 28 minut


Hank, Karen a Becca už se připravují na přesun do New Yorku. V jejich domě, přeplněném stěhovacími krabicemi, se však z ničeho nic objeví Mia. A to nikdy nevěstí nic dobrého.

Všichni jsou pozvání na večírek do Billova starého domu, kde Mia Hankovi a Karen představí svého nového manažera a zároveň přítele. Ten Hankovi v soukromém rozhovoru prozradí, že odhalil pravou podstatu úspěchu Miiny nové knihy Šukání a mlácení a hodlá o ní informovat i zbytek světa.

Pro Charlieho a Marcy nastává nový život, ve kterém se Runkle cítí jako v nebi. Dokonce Marcy navrhne, že by spolu mohli mít miminko. Manželka takový nápad zprvu nezamítá, druhý den ráno však na Charlieho na stole čekají rozvodové papíry, nyní už i s Marcyiným podpisem.

Hank navštěvuje Miu a přemlouvá ji, aby to, že od něj knihu ukradla, nezveřejňovala (tahle skutečnost s sebou totiž nese i fakt, že Hank s Miou spal ještě jako s nezletilou) a argumentuje především tím, že by to ublížilo hlavně Becce a Karen. Do rozhovoru se přimotá Miin přítel, Hanka vyprovokuje a dojde ke rvačce.

Hank se vrací domů, aby Karen konečně řekl o jeho aféře s Miou. A přes všechno, co s ním kdy protrpěla a přes co se přenesla, dobře ví, že tohle mu jen tak neodpustí. Nenásleduje hádka, běsní pouze Karen, zatímco Hank se ji marně snaží utěšit. Vzápětí přijíždí policie (kterou na něj za napadení zavolal Miin přítel) a Hanka odváží, co je na tom však nejhorší, před očima Beccy.

A tak končí třetí řada seriálu Californication.

Foto: Showtime  • sterovsky
    sterovsky 12.8.2013 | 14:43:07

    Snad nejupřímnější díl celýho seriálu…