Podle Davida Duchovnyho bude sedmá řada už poslední

Podle Davida Duchovnyho bude sedmá řada už poslední

3.4.2013 13:00


Přestože šestá řada seriálu Californication už je u konce (alespoň tedy pro nás, na stanici Showtime čeká finální epizodu její premiéra tuto neděli), jeho fanoušci nemusí zoufat, neboť řada sedmá už byla potvrzena. Co si o tom myslí představitel hlavní role David Duchovny a jak celý seriál po šesti letech vnímá, to si můžete přečíst v tomto speciálním rozhovoru.


Californication je nyní ve své šesté řadě a sedmá se blíží. Jak dlouho může celý seriál ještě takhle pokračovat?
Myslím si, že příští série bude už poslední. Vážně. Podobný pocit jsem měl už u série šesté, ale teď to cítím ještě víc. U kabelovky si ale člověk nikdy není jistý, protože ta novou sérii objedná vždycky až po premiéře té současné. Pokud má premiéra špatnou sledovanost, je konec. Takže konec se nikdy nedá odhadnout. Pokračovat se může vždycky.

Jak by měl seriál skončit?
Hank a Karen se k sobě natrvalo vrátí. Jejich vzájemná láska je srdcem celého seriálu. Jednou tu byl i nápad zakončit seriál Hankovou smrtí, protože někdo, kdo tolik pije a kouří, prostě nemůže přežít moc dlouho. Teď si ale myslím, že Hank se stal moc důležitým na to, abychom ho nechali zabít.


Spousta mužů Hanka považuje za hrdinu a nosí dokonce i trička, kterými tento postoj vyjadřuje. Co si o tom myslíte?
Pro mě je Hank moc komplikovaný na to, aby byl prostě hrdina. Spí s mnoha ženami, hodně pije, jezdí si v pěkném autě a chápu, že to mu hodně lidí asi závidí, ale on je zároveň i velmi smutný a osamělý člověk. Pokud bych ale měl já říct, proč je Hank hrdina, tak proto, jak přežívá a jak se vždycky snaží udělat správnou věc. Nechci v tom ale hledat žádný hlubší význam. Já vidím Californication jako komedii.

Co vás na hraní Hanka po šesti letech ještě stále baví?
Jako herce mě vždycky zajímaly komedie. Baví mě zjišťovat, co dělá věci vtipnými a jak jim k tomu lze dopomáhat. Každá série se drží prakticky stejného konceptu: vložíte člověka do situace, kde dělá jiné věci, než by měl. Jak se s takovými věcmi ten člověk vyrovnává, značí rozdíl mezi dramatem a komedií. A je zábava si s tímhle hrát.

Odhadl jste pro tuto sérii už od začátku ten správný tón?
Ne, a každou epizodu to stále ještě zpětně zkoumám. Zábavné na začátku téhle série bylo, že se jednalo o něco úplně jiného, než na co byli lidé zvyklí. Mnohem dospělejší a otevřenější. To se mi líbilo. Komedie může být dost absurdní a nerealistická a jak už jsem říkal, kdokoliv, kdo by pil tolik jako Hank, by nakonec umřel. My se to proto snažíme udělat uvěřitelnější, abychom nezašli moc daleko. To by tenhle seriál mohlo zlomit. Mezi tímhle musíte jako herec vždycky umět najít rovnováhu.

Podílíte se nějak na scénářích?
Vůbec. Scénáře píše Tom Kapinos a dělá to moc dobře. Sem tam si pozměním něco malého, ale co se s Hankem děje ze série na sérii, to je něco úplně jiného.

Hank se jako spisovatel každou sérii ocitne v novém prostředí, letos konkrétně ve světě muzikálů. Co byste rád viděl pro sedmou sérii?
To už mi Tom vlastně řekl. Co jen to bylo? No jasně! V další sérii by se Hank měl dostat do Hollywoodu a psát svůj vlastní televizní seriál. To je pro Toma samozřejmě výhodné, protože jinému prostředí by už snad ani nemohl být blíž. O Hollywoodu toho ví opravdu hodně.

Odkazy


Jít na Californication | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!