Seriál Californication dostal v Česku pokutu

Seriál Californication dostal v Česku pokutu

11.6.2013 18:30


Zpravodajský server iDNES.cz informoval o tom, že česká stanice HBO dostala za seriál Californication pokutu od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání za „ohrožení psychického a mravního vývoje dětí a mladistvých“. Kdo asi komu šlápl na kuří oko? Co se mají děti a mladiství vůbec co dívat na Californication? A co na to Jan Tleskač?


Podle iDNES.cz (původní zprávu si můžete přečíst zde) byla pokuta stanici HBO v celkové výši 200 tisíc korun udělena za epizody třetí řady Californication Dogtown a Comings & Goings odvysílané v roce 2010. Celá kauza se táhla až dodnes kvůli původnímu odvolání ze strany HBO.

Podle rady oba pořady obsahovaly „otevřené sexuální rozhovory ve vulgární rovině a ve formě, která mohla mít negativní dopad na psychický a mravní vývoj dětí“. Navíc epizoda Příchody a odchody zahrnovala „explicitní sexuální scénu – soulož na umyvadle“, sdělila předsedkyně rady Kateřina Kalistová.


Nic z výše zmíněného v Californication sice není novinkou, problém měl však nastat v tom, že obě epizody byly odvysílány před desátou hodinou večerní. Teď ale přijde vtipná pointa: třetí řada Californication se na HBO totiž před desátou hodinou vysílala úplně celá, tudíž by se nemělo jednat o případ pouhých dvou epizod. Televizní rada už si ale bití do prsou snad užila dosytosti a zbytek epizod už pokud možno řešit nebude.


Jít na Californication | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!