Castle

Castle


Dva druhy lidí dumají o tom, jak zabíjet. Psychopati a spisovatelé detektivek. Jsem z těch, komu se to vyplácí víc. Kdo jsem? Jsem Rick Castle. Spisovatel potřebuje inspiraci. I já ji mám. Detektiv Kate Beckettová. Díky známosti se starostou s ní můžu řešit případy a spolu chytáme vrahy.

Richard Castle je slavný autor bestsellerů, který ve svém právě vydaném románu zabil svého hlavního hrdinu Dereka Storma. Castle má poslední dobou tak trochu potíže se psaním, a proto mu velmi přijde vhod, když někdo začne zabíjet oběti stejným způsobem jako on ve svých knížkách. Je povolán jako poradce k New Yorské policii, aby asistoval při řešení tohoto případu detektivovi Kate Becketové. Ta, ač je sama velkou fanynkou jeho románů, nemůže domýšlivého a sebestředného spisovatele ani vystát. Po tom, co společně dopadnou vraha, Richard si přes svou známost u starosty zařídí účast i na dalších vyšetřováních a bok po boku detektiva Becketové řeší zapeklitější případ za případem. Castle si od toho slibuje inspiraci, kterou by mohl využít při svém psaní detektivek. Jeho další román „Heat Wave“ a jeho hlavní postava Nikky Heat jsou založeny na vzájemné spolupráci s Becketovou a policií města New York. Sám Castle se ukáže být jako velmi nápomocný a vnáší do případů nový náhled na věc, který často pomůže k rozluštění nejedné záhady.

Seriál byl poprvé vysílán 9. března 2009 na stanici ABC, hlavním tvůrcem je Andrew W. Marlowe. Největšími hvězdami jsou charismatický Nathan Fillion (Firefly, Serenity, Zoufalé manželky) a půvabná Stana Katic (Quantum of Solace).loading…