Chicago: City in a Garden

Chicago: City in a Garden

27.9.2017 12:39


Město v zahradě. Přezdívka a zároveň motto města, které je třetím nejlidnatějším sídlem USA. Na prvním místě je New York, druhé je Los Angeles. Chicago je ale mnohem čistější a zelenější, než města před ním. A právě tady se odehrává seriál z prostředí hasičů Chicago Fire.


Město Chicago vyrostlo na močálovitém břehu jezera Michigan a oficiálně bylo založeno 4. března 1837. Dělí se na čtyři regiony. A to na North Side, South Side, Southwest Side a na West Side. Downtown, centrum samotného města, leží mezi North Side a South Side. North Side je nejbohatší částí a žijí tu převážně němečtí, švédští a polští imigranti.

Ve West Side nalezneme tři velké parky – Douglas Park, Garfield Park a Humboldt Park a právě v této části města se nachází „naše“ čtvrť Pilsen (Plzeň). Na počátku 20. století byla v Chicagu poměrně velká menšina českých přistěhovalců a není tedy divu, že v letech 1931–1933 byl starostou Chicaga Antonín Čermák.


(Foto: J. Crocker)

Chicago má přes 600 veřejných škol a je tím největším vzdělávacím centrem na světě. Nejznámější jsou University of Chicago, Northwestern University, De Paul University a Loyola.

Dalšími zajímavostmi určitě jsou nejvyšší budovy města: 

(Willis Tower. Foto: Soakologist)

Výběr slavných lidí narozených v Chicagu:

(Foto CC BY-SA 4.0 Michael Barera, Wikimedia Commons)


Jít na Chicago Fire | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře