Dvoustá epizoda na obzoru. Čeká nás v ní odchod jedné z postav?

Dvoustá epizoda na obzoru. Čeká nás v ní odchod jedné z postav?

19.10.2021 19:59


Tento týden odvysílá Chicago Fire úctyhodnou dvoustou epizodu, ve které bychom podle všeho měli vidět i nějaké postavy z předešlých let, které už v seriálu nevystupují. Velkou otázkou ale je, zda náš seriál nyní jedna ze stálých postav neopustí.


Seriál Chicago Fire odstartoval na televizních obrazovkách v říjnu 2012 a nyní se už nacházíme v desáté sérii. Během té doby jsme se setkali se spoustou postav, ať už jde o hasiče, jejich rodiny nebo různé oběti. Také jsme se seznámili s mnoha policajty a doktory, kteří si nakonec vysloužili i svoje spin-offy Chicago P.D. a Chicago Med, které slaví u fanoušků stejný úspěch jako Chicago Fire. Za celým tímto univerzem stojí trio Derek Haas, Michael Brandt a Dick Wolf, kteří v roce 2017 rozšířili svět ještě o seriál Chicago Justice, ten však oproti svým sourozencům neuspěl a druhé řady se už nedočkal. A když toto univerzum vezmeme ještě zeširoka, můžeme do něj zařadit i seriály jako FBI či Law & Order: Special Victims Unit, které jsou rovněž počiny Dicka Wolfa a propojily se se světem One Chicago v různých crossoverech. Lze tedy říci, že Dick Wolf a jeho kolegové vytvořili jeden z největších seriálových světů, který u fanoušků pořád boduje.

A tento týden slaví toto univerzum dvě jubilea – dvoustou epizodu Chicago Fire a zároveň i pětistou epizodu Law & Order: SVU. Můžeme tak počítat, že oba seriály představí velké a významné epizody. V případě Chicago Fire bychom se měli dočkat nějakých starých postav na scéně. Celkově vzato Derek Haas prozradil, že během celé desáté řady bychom se s takovými postavami měli tu a tam setkávat.


(Šest postav nás provází seriálem už od počátku – Casey, Severide, Boden, Herrmann, Cruz a Mouch.)

Během prvních epizod se například vrátili Griffin a Ben Dardenovi. A právě k nim se váže důležitá informace. Velký otazník totiž nyní visí nad jednou ústřední postavou seriálu – Mattem Caseym. Ten se totiž dozvěděl, že Griffinova a Benova matka Heather je opět ve vězení a jejich teta, která se o ně starala v Oregonu, je opustila a sourozenci tak s největší pravděpodobností zamíří k různým pěstounům. Casey proto zvažoval, že by se jich ujal a vzal je s sebou do Chicaga, ale to podle sociální pracovnice není nejlepší nápad. A když se Casey vrátil do Chicaga, řekl Herrmannovi, že jeho čas v Chicagu se možná chýlí ke konci. A jak se zdá z upoutávky na pátou epizodu, Casey to s odchodem nejspíš myslí vážně. Dvoustá epizoda je pro seriál velkým milníkem a mohl by tak být i pro Caseyho a jeho představitele Jesseho Spencera, který by mohl ukončit své působení v seriálu. A jak můžeme vidět v upoutávce, Casey by s sebou do Oregonu rád vzal i Sylvie, ta je ale na vážkách, protože podobnou věc už udělala, když opustila Chicago společně se svým snoubencem Kylem Sheffieldem, ale nakonec zjistila, že se jí po Chicagu stýská a vrátila se tam. Usoudí, že s Casey to může dopadnout lépe, nebo se rozhodne zůstat tam, kde vidí svou budoucnost? Kromě toho všeho bude dvoustá epizoda významná i pro Cruze, protože se narodí dítě, které čeká se svou manželkou Chloe.

Níže se můžete nejdříve podívat na upoutávku k páté epizodě, která nese příhodně název Two Hundred a dále na speciální video z natáčecího placu v době, kdy byla dvoustá epizoda natočena a také na několik pořízených fotografií. V něm se například dozvíte, že když se natáčela vůbec první epizoda seriálu, tak se v té době pracovalo v televizním světě na dalších 152 pilotech různých seriálů. Z těch všech se v dnešní době vysílá už jen Chicago Fire. A Jesse Spencer ještě zavtipkoval, že doufá v dalších deset řad seriálu.

Foto: NBC

Thumbnail Play icon
Thumbnail Play icon

Jít na Chicago Fire | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!