S02E06: Prison Ball

S02E06: Prison Ball

CZ 5.11.2014 6 150 000 42 minut


Vražda desetileté dívky Myi Watkins přivede Kevina a Adama do federální věznice, kde musejí v utajení získat důležité svědectví.

Základní info:

Režie: Sanford Bookstaver
Scénář: Eduardo Javier Canto a Ryan Maldonado
Hlavní herci: Jason Beghe (Hank Voight), Jon Seda (Antonio Dawson), Sophia Bush (Erin Lindsayová), Jesse Lee Soffer (Jay Halstead), Patrick John Flueger (Adam Ruzek), Marina Squerciati (Kim Burgessová), LaRoyce Hawkins (Kevin Atwater), Amy Morton (Trudy Plattová), Brian Geraghty (Sean Roman), Elias Koteas (Alvin Olinsky), Michael Gaston (Parish), Erik LaRay Harvey (Devon Tucker), Kevin J. O'Connor (velitel Fischer), Marsha Stephanie Blake (Janice Watkinsová)
Ostatní herci: Chris Agos (Steve Kot), Brett Matthews (Lyle), John Daron Rodriguez (Dylan), William Burke (Sparrow), Matt Rockwood (Wright), Justin Cornwell (James Grant), Eric Lane (Carter), Zoe Ishmael (Vinessa Atwaterová), Emily Lane (Katie Hughesová), Jim Cantafio (Joe Pineiro), Robert F. Shannon III (Omar Martel), John Judd (správce John Riggs), James Farruggio (zvláštní agent Eric Collins), Byron Willis (Demarcus), …

Popis dílu:

Tým začíná vyšetřovat vraždu desetileté dívky, která figurovala jako svědek proti Jamesi Grantovi. Přesto, že má Grant na dobu vraždu alibi, se tým se domnívá, že si vraždu objednal s pomocí svého strýce Devona Tuckera, který sedí ve federální věznici. FBI však odmítne umožnit přístup ke Grantovi, a tak se musejí Kevin, Adam a Antonio vydat v utajení do věznice. Zatímco Kevin s Adamem vystupují jako čerství vězni, Antonio je na místě jako dozorce. Erin si promluví s Jayem o nabídce task force, kterou dostala od FBI, a svěří se mu, že nabídku zvažuje. Během vyšetřování tým zjistí, že nedaleko vraždy došlo k nehodě a auto, které v ní figurovalo, bylo jen několik dní předtím odtaženo. Ve věznice se zatím Kevin neúspěšně pokouší hovořit s Tuckerem a Tucker je po krátké době převeden do ochranné vazby. Aby se mohl Kevin dostat k Tuckerovi, Adam vyvolá rvačku. Zatímco Kevin je odveden do ochranné vazby, Adam se dozvídá, že je Kevinovo utajení v ohrožení, protože ho poznal jeden z vězňů. Voight s Alvinem zjistí přes zaměstnance odtahové služby jméno střelce a ukáže se, že jím je Oman Martel, Tuckerův bývalý spoluvězeň. Antonio předá jeho jméno Kevinovi, který díky tomu získá Tuckerovo doznání. Díky tomu se podaří týmu usvědčit Granta z vraždy. V průběhu epizody Trudi požádá Kim a Seana, aby provedli stanicí trojici chlapců. Když Sean potká na chodbě Alvina, utrousí pasivně agresivní narážku, která přeroste následně v konfrontaci. Jak se ukáže, Alvin byl přítomen u zásahu, kde byl těžce postřelen Seanův parťák a místo, aby mu pomohl, pronásledoval střelce. Sean je z hádky s Alvinem otřesený, a tak nedává pozor a trojice chlapců mu uteče z dohledu. Jak se později ukáže, chlapci byli čerstvě propuštěni z vězení pro mladistvé a Trudi chtěla, aby chlapci viděli i možnou jinou budoucnost než jen kriminalitu v ulicích. Sean a Kim chlapce hledají, když se ukáže, že ukradli policejnímu důstojníkovi auto a vykradli obchod a když je najdou a přivedou zpět na stanici, Trudi je rozhodnutá poslat je zpět do vězení. Sean se nicméně rozhodne chlapce pustit a nabídnout jim pomocnou ruku. Po vyřešení případu se Alvin pokouší s Seanem hovořit o incidentu, ale ukáže se, že Seanův parťak skončil kvůli pozdní pomoci na vozíku. Erin má schůzku ohledně nabídnuté task force a je rozhodnutá nabídku přijmout.

Foto: NBC
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!