S02E12: Disco Bob

S02E12: Disco Bob

CZ 21.1.2015 7 000 000 42 minut


Vyšetřování vraždy rodiny Dentonových přivede tým k práci s Adamovým otcem Bobem. Erin začíná mít pochyby o práci ve zvláštním útvaru.

Základní info:

Režie: Holly Dale
Scénář: Maisha Closson a Cole Maliska
Hlavní herci: Jason Beghe (Hank Voight), Jon Seda (Antonio Dawson), Sophia Bush (Erin Lindsayová), Jesse Lee Soffer (Jay Halstead), Patrick John Flueger (Adam Ruzek), Marina Squerciati (Kim Burgessová), LaRoyce Hawkins (Kevin Atwater), Amy Morton (Trudy Plattová), Brian Geraghty (Sean Roman), Elias Koteas (Alvin Olinsky), Jack Coleman (Bob Ruzek), Alex Manette (Wes Denton) s David Eigenberg (Christopher Herrmann) a Mark Pellegrino (Jim Anderoff)
Ostatní herci: Adrian Aguilar (agent Freddie Castillo), Matt Pratt (Owen Reese), Peter Reineman (Alexander Gage), Elena Flores (Talia Davisová), Ricky Staffieri (Frank Carriger), David Girolmo (Jim Varley), Caroline Kwan (Megan Laughlinová), Michael Anthony Rawlins (Adam Wright), Kelvin Roston Jr. (Russell Moore), Javen Oswald (Jordan Denton), Ken Bradley (pan Reese), …

Popis dílu:

Po noci s Jayem mu Erin řekne, že byla přiřazena k práci v Mexiku, kam má odlétat a šest měsíců. Než si stačí o věci promluvit, musí Jay vyrazit k novému případu. Tým je svolán k vraždě Lucy Denton a její dcery Shelby a tým se na místě činu setkává s Bobem, Adamovým otcem. Jak se ukazuje, Bob má s Voightem nevyřízené věci z minulosti a jejich spolupráce tak začne váznout. Ukáže se, že osmiletému Jordonovi Dentonovi se zřejmě podařilo uniknout z místa činu a policie po něm začne pátrat. Do hledání se zapojují i Kim s Seanem a Sean se snaží Kim po celou dobu chránit. Tým zatím vyslýchá Wese Dentona, Jordanova otce, ale vyšetřování tímto směrem nikam nevede. Ukáže se, že Lucy měla stalkera, ale ani u něj se nedaří týmu prokázat spojení s vraždou. Bob přichází na stanici, aby dal Voightovi nové informace a zároveň ho varuje, aby Adama nesvedl na špatnou cestu. Tým zatím zjistí, že rodina měla velké finanční problémy a vyhlásil bankrot. To přivede vyšetřování zpět k Wesovi, který by vraždou získal životní pojistku uzavřenou na svou ženu. Kim se Seanem najdou zatím přítele Owena Reese, přítele zastřelené Shelby, a ten jim poví o místě, kam s Shelby často chodili. Když tam Kim s Seanem dojdou, nacházejí postřeleného Jordana. Alvin poví Adamovi o hádce, která se v minulosti stala mezi jeho otcem a Voightem kvůli tomu, že Bob je typem policisty, který si chce odpracovat svou službu a odejít domů, zatímco pro Voighta je práce je posláním. Tým zjistí, že než vyhlásila rodina bankrot, angažovali se v mnoha charitativních projektech a jedních z nich byla podpora jídelny, která zaměstnává bývalé vězně. Tým získá fotky jejich zaměstnanců a Jordan jednoho z mužů na fotce označí jako střelce. Když ho tým dopadne, střelec jim řekne, že ho do celé věci přizval Owen Reese, Shelbyn přítel. Owen se pak přizná, že střelci řekl o tom, že v domě rodiny najde cennosti kvůli tomu, že se pokoušel vystrašit Lucy, která ho neschvalovala jako přítele pro svou dceru. Celá věc se však zvrtla, když pak byla Lucy i Shelby zastřelena. Kim se snaží po službě přimět Seana k tomu, aby se přenesl přes to, co se jí stalo a mohli se tak oba posunout dál. Voight se omluví Wesovi za to, že s ním jednali jako s podezřelým. Adam se sejde s otcem a promluví si o tom, proč se Bob stal řadovým policistou. V noci za Voightem přichází Erin a požádá ho zpět o svou práci, protože zjišťuje, že task force je z velké části politikaření, které jí nevyhovuje.

Foto: NBC
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!