Sean Roman

Sean Roman

Brian Geraghty Sezóny 3 2014 - 2020


Strážník na 21. okrsku chicagské policie a partner Burgessové

Strážník Sean Roman se poprvé objevil v prvním díle druhé řady Call It Macaroni. Roman je drzý policista, jehož partnerem se stane Kim Burgessová poté, co je přeřazen z 31. okrsku na 21. okrsek. Nechal se přesunout kvůli jeho vztahu s kolegyní Jenn Cassidyovou, která se poté stala strážníkem K-9 (pracující se psy). Také vede svoji vlastní soukromou bezpečnostní firmu.

Práci ochranky nabídl Antonio Dawsonovi, když viděl, že prochází rozvodem a potřebuje peníze na odkoupení domu. V díle Assignment of the Year je odhaleno, že ten koho měl Antonio chránit, Asher Roslyn, je zločinec, což Roman nevěděl. Jelikož poté co byl Asher zavražděn a Roman byl do případu zapletený, tak se Roman účastnil vyšetřování rozvědky. Vrahem Ashera byl Terry, mladík, kterého svedla Asherova manželka Layla Roslynová a do vraždy ho přemluvila. Kvůli nejasnému zapojení Layla nakonec nebyla obžalována a zatknuta.

Ve třetí řadě se rozhodl darovat svoji kostní dřeň chlapci Andrewovi, který trpěl leukémií. Andrew ale stejně nakonec zemřel, což Romana zdrtilo. Ke konci třetí řady chvíli poté, co dala Burgessová kopačky Ruzekovi, spolu začali chodit. V díle She's Got Us byl během práce zraněn a bylo poškozené nervové spojení s jeho levou paží, díky čemuž musel ukončit svoji policejní kariéru v terénu. Rozhodl se odjet do San Diega a bydlet u jeho bratrance. Požádal Burgessovou, aby jela s ním, ale ona se rozhodla zůstat.

(Burgessová a Roman jako partneři pochůzkáři, Foto: NBC)

Objevil se v dílech:

Chicago PD:

Chicago Fire:

Chicago Med:

Law & Order: Special Victims Unit:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!